Отборите на Наполи и Ливърпул играят при резултат 0:0 на

...

НА ЖИВО: Наполи - Ливърпул 0:0

Отборите на Наполи и Ливърпул играят при резултат 0:0 на стадион "Сан Пауло ". Това е първи мач за двата отбора през сегашния сезон в Шампионската лига.

НАПОЛИ - ЛИВЪРПУЛ 0:0

В третата минута Салах съумя да надбяга Руи отдясно, само че Кулибали почисти в корнер. В седмата минута бе анулиран гол за Наполи. Марио Руи стреля на два пъти рисково, само че и двата пъти Адриан се намеси. Лозано вкара от близко с глава при добавката, само че голът не беше приет поради засада.

В 14-ата минута Манолас надскочи всички след корнер, само че не можа да нанесе удар с глава. След това Ван Дайк почисти топката. Шест минути по-късно Хендерсон изведе Мане отляво. Сенегалецът стреля на скорост право в ръцете на вратаря, който мазета в корнер.

Силен изстрел на Салах по земя в 37-ата минута, само че топката минава около лявата греда. Минутка по-късно Салах подаде на Фирмино пред наказателното поле, само че бразилецът се замота и загуби топката.

В 40-ата минута Марио Руи центрира отляво, само че Лозано не съумя да засече топката, която попада в ръцете на Адриан. Четири минути по-късно Ливърпул провежда бърза офанзива отляво. Милнър беше изведен, само че реши да подава вместо да стреля и тоопката беше изчистена в корнер. Фирмино стреля с глава след центриране на Милнър от ъгловия удар, само че топката мина на сантиметри от гредата.

Наполи имаше превъзходен късмет да поведе при започване на втората част, само че Адриан направи феноменално избавяне. Мертенс засече топката с крайник от близко до лявата греда след центриане на Марио Руи отляво. Малко по-късно, в 52-ата минута, когато Ван Дайк пресече подаване в дребното наказателно поле на Лозано.

Две минути по-късно Инзиние беше изведен отляво, топката се отклони в ръката на Алекзандър-Арнолд, само че след инспекция с ВАР не беше отсъдена дузпа.

В 65-ата минута Мерет избави със сетни старания с лявата си ръка рисков удар на Салах, който влизаше в мрежата.

Стартови сформира:

Наполи (4-4-2) : 1. Алекс Мерет, 24. Джовани Ди Лоренцо, 44. Константинос Манолас, 26. Калиду Кулибали, 6. Марио Руи, 7. Хосе Кайехон, 5. Алан, 8. Фабиан Руис, 24. Лоренцо Инсине (к), 11. Ървинг Лозано, 14. Дрис Мертенс

Ливърпул (4-3-3) : 13. Адриан, 26. Андрю Робърстън, 4. Върдил ван Дайк, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд, 7. Джеймс Милнър, 3. Фабиньо, 14. Джордан Хендерсън (к), 10. Садио Мане, 9. Роберто Фирмино, 11. Мохамед Салах

Главен арбитър: Феликс Брих, Германия

Стадион: „ Сан Паоло “, Неапол, Италия