Отборите на Милан и Интер играят при резултат 1:1 в

...

НА ЖИВО: Милан - Интер 1:1, бърза размяна на голове

Отборите на Милан и Интер играят при резултат 1:1 в дербито на Милано - гвоздеят на програмата от 12-тия кръг на Серия А. Хакан Чалханоглу даде ранен задатък за "нерадзурите " от дузпа. Томори изравни скоро по-късно.

Двубоят стартира с двуостра замяна на преса, с цел да се стигне до 9-та минута на мача, когато Хакан Чалханоглу съумя да принуди Франк Кеси да сбърка в личното си наказателно поле, а халфът фаулира турския национал. Съдията отсъди дузпа, а зад топката застана точно Чалханоглу, който не сбърка за 1:0.

"Росонерите " заиграха по-силно и в 16-та минута Рафаел Леоа затрудни Ханданович отдалеко. Само минута по-късно обаче Фикайо Томори въпреки всичко изравни след асистенция от свободен удар на Сандро Тонали.

Милан - Интер 1:1

0:1 - Хакан Чалханоглу (11)

1:1 - Фикайо Томори (17)

Ето и съставите на двата отбора:

Милан : Татарушану, Калабрия, Кяер, Томория, Бало-Туре, Тонали, Кеси, Крунич, Диаз, Леао, Ибрахимович

Интер : Ханданович, Шкриниар, Де Врай, Бастони, Дармиан, Барела, Брозович, Чалханоглу, Перишич, Джеко, Мартинес;