Отборите на Манчестър Юнайтед и Брюж играят при 3:0 в

...

Ман Юнайтед 3:0 Брюж, Игало се разписа

Отборите на Манчестър Юнайтед и Брюж играят при 3:0 в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Дели от състава на гостите получи пряк червен картон, а Бруно Фернандеш вкара от дузпа. Първата среща приключи 1:1.

Оле Гунар направи седем промени от първата среща на белгийска земя. Новото попълнение Одион Игало стартира измежду стартовите 11. Триото офанзивни полузащитници зад него бяха Джеймс, Бруно Фернандеш и Хуан Мата. Гостите подредиха 4-3-3 с Тау, Окереке и Де Куйпер в офанзива.

TEAM NEWS

First #MUFC start for @IghaloJude
First start since Boxing Day for @McTominay10
Seven changes from the first leg#UEL
— Manchester United (@ManUtd) February 27, 2020 Двубоят стартира вихрено с две положения пред двете порти до третата минута. В четвъртата Бруно Фернандеш нацели страничната греда с прекрасен удар, при който вратарят се намеси. В 18-ата “Червените дяволи” още веднъж сътвориха добра опция след неубедителна игра на гостуващата отбрана.
 В 22-ата минута Даниел Джеймс стреля към вратата на противник и Дели неизвестно нещо се хвърли и избави като вратар с една ръка. Съдията извади пряк червен картон и назначи дузпа за “червените дяволи”. Реферът прегледа обстановката на видеоповторение, с цел да удостовери аления картон, а Бруно Фернандеш вкара дузпата с обичайния подскок - 1:0. Гостите заиграха още по-разконцентрирано в отбрана. В 33-ата Даниел Джеймс беше оставен безусловно самичък в наказателното поле, само че мигновеният му удар не се получи. В 34-ата Хуан Мата се измъкна от отбраната без топката, получи кълбото и го подаде към Игало, който осъществя от три метра фронтално за 2:0. В 41-вата играчите на Солскяер лишиха на тъчлинията, Фред подаде към Мактоминей, който означи от дъгата за 3:0. След почивката Юнайтед продължи да диктува темпото. " Червените дяволи " създаваха положения, само че не стигаха до точни удари. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 27 февруари  Манчестър Юнайтед 3:075 минута  Клуб Брюж