Отборите на Манчестър Сити и Ливърпул играят при резултат 3:2

...

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Ливърпул 3:2, Нейтън Аке също се разписа

Отборите на Манчестър Сити и Ливърпул играят при резултат 3:2 в осминафинален дуел от Карабао къп. Ерлинг Халанд откри резултата в 10-ата минута на мача. Фабио Кървальо възвърне равенството 10 минути по-късно. В началалото на второто полувреме Рияд Марез даде нова преднина на домакините, само че единствено секунди по-късно Мохамед Салах изравни. Нейтън Аке още веднъж изведе " жителите " напред в 58-ата минута на дуела.

Още не бяха минали и 19 секунди от мача, когато Ерлинг Халанд бе изведен зад тила на бранителите. Той опита да трансферира Келъхър, който излезе надалеч напред. Ударът на норвежеца обаче мина надалеч от задачата.

Ливърпул не остана по-назад и още във втората минута на дуела Дарвин Нунес пък бе открит в наказателното поле на " жителите ". Уругваецът обаче бе добре затворен от бранител на домакините и не съумя да стреля.

В 6-ата минута на дуела Ерлинг Халанд бе изведен отдясно. Норвежецът се включи по фланга чудесно и стигна до топката, а по-късно навлезе в наказателното поле на Ливърпул. Нападателят потърси малдока Коул Палмър с подаване по земя. Топката стигна точно до Палмър, който от няколко метра не съумя да уцели топката добре и я прати настрана от вратата.

Натискът на Манчестър Сити продължи, до момента в който " алените " правеха прекомерно доста и нетипични неточности в изнасянето на топката. В 10-ата минута първо Кевин де Бройне стреля, само че топката бе лесна за стража на мърсисайдци, само че секунди по-късно " жителите " стигнаха до ново състояние, а този път Де Бройне центрира. В наказателното поле Халанд изскочи зад тила на Джо Гомес и прати топката в мрежата на гостите - 1:0.

Ливърпул опита бързо да отговори и още в 15-ата минута Харви Елиът откри свободния Дарвин Нунес в наказателното поле на " жителите ". Уругвайският нападател стреля около Щефан Ортега, само че топката срещна гредата, а и флагът за засада бе вдигнат мигове по-късно.

Гостите обаче продължиха да търсят способи да пробият отбраната на " жителите ", а в 20-ата минута това сполучливо направи Жоел Матип, с един от нормалните си пробиви. Той откри Джеймс Милнър, който пък пусна пас по земя към Фабио Карвальо, който изпрати топката по тревата в далечния ъгъл на Ортега. Стражът на " жителите " нямаше късмет - 1:1.

Атаките по левия фланг за домакините продължиха. Коул Палмър остана основна роля в нападателен проект за " жителите ". Крилото на Манчестър Сити опита няколко хубави пробива и центрирания, а в 30-ата минута той откри Кевин де Бройне, който се бе присъединил отляво. Белгиецът опита остро центриране, което ирландският вратар на Ливърпул излезе и улови.

Само секунди по-късно мърсисайдци пробваха да основат нещо по-опасно пред вратата на Манчестър Сити. Мохамед Салах задържа топката в наказателното поле на домакините, само че бе затворен от двама футболисти на Пеп Гуардиола и топката му бе отнета.

В 34-ата минута прехвърчаха искри на " Етихад ". Фабио Карвальо извърши нарушаване против футболиста на домакините, който скочи от земята и с две ръце избута голмайстора за мърсисайдци. Ситуацията бе бързо овладяна и не се стигна до в допълнение напрежение.

Две минути по-късно Манчестър Сити стигна до ново голово състояние, откакто Де Бройне проби отдясно и навлезе в наказателното поле на гостите. Той потърси Гюндоган, който стреля и единствено невероятната интервенция на Келъхър остави равенството на " Етихад ". Стражът на Ливърпул избави с крайник, а две минути по-късно още веднъж бе тестван, откакто Де Бройне откри Нейтън Аке с центриране в наказателното на " алените ". Защитникът на " жителите " насочи прекрасен изстрел, само че още веднъж Келъхър мазета чудесно.

Джеймс Милнър трябваше да напусне наложително игра, на неговото място влезе Нат Филипс.

В 42-ата минута Дарвин Нунес бе изведен в наказателното поле на Манчестър Сити. Уругваецът пое високата топка и стреля по земя, само че в удара му липсваше акуратност и топката мина около вратата.

Минута по-късно Ерлинг Халанд бе изведен от Де Бройне. Норвежецът остана лице в лице с Нат Филипс, който влезе от скамейката преди броени минути. Нападателят навлезе в накзателното поле на Ливърпул и опита да финтира бранителя на гостите, само че Филипс се оправи чудесно и мазета топката.

В последните секунди на първото полувреме Родри опита изстрел от повече от 20 метра отдалеченост. Топката прелетя настрана от вратата. Коул Палмър също опита удар в добавеното време на първата част, само че над вратата, защитавана от Келъхър.

Във втората добавена минута на първото полувреме, Анди Робърстън получи късмет да центрира и го направи доста остро и рисково в наказателното поле на " жителите ", където Нунес стигна първи до топката, само че не бе безапелационен при удара си, а кълбото още веднъж мина настрана от вратата на Манчестър Сити.

Level at the break! |
— Carabao Cup (@Carabao_Cup)
Второто полувреме стартира с две смени за Ливърпул. Клоп включи в игра Окслейд-Чембърлейн и Фабиньо на местата на Фабио Карвальо и Стефан Байчетич.

Още в първите секунди на втората част Гюндоган откри с дълъг пас Рияд Марез, който с едно допиране си освободи кулоар за изстрел. Такъв последва, а топката попадна в далчения ъгъл на вратата - 2:1.

Отговорът на Ливърпул обаче беше незабавен, след пробив на Дарвин Нунес отляво, който надбяга Аймерик Лапорт и навлезе в наказателното поле на " жителите ". Уругваецът откри Салах, който с удар по земята още веднъж върна равенството, единствено секунди след гола на Марез.

Отново Манчестър Сити удари, а този път Нейтън Аке прати топката в мрежата на Ливърпу. Кевин де Бройне центрира след късо осъществяване на ъглов удар, а топката стигна до Аке на далечната греда. Защитникът се въползва прелестно от тази опция и прати топката във вратата на Келъхър в 58-ата минута на мача.

LIVE / МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЛИВЪРПУЛ 3:2

1:0 Ерлинг Халанд 10'

1:1 Фабио Карвальо 20'

2:1 Рияд Марез 47'

2:2 Мохамед Салах 48'

3:2 Нейтън Аке 58'

Съставите на двата тима:

Манчестър Сити: 18.   Щефан   Ортега, 82. Рико Люис, 25. Мануел Аканджи, 6. Нейтън Аке, 14. Аймерик Лапорт, 16. Родри, 17. Кевин де Бройне, 8. Илкай Гюндоган /K/, 26.Рияд Марез, 80.Коул Палмър, 9. Ерлинг Халанд

Резерви: Серхио Гомес, Джак Грийлиш, Кансело, Карсън, Алекс Робърътсън, Бернардо Силва, Джон Стоунс, Кайл Уокър, Фил Фодън