Отборите на Локомотив София и ЦСКА не успяха да се

...

Десет от Локо София надиграха и изпуснаха вял ЦСКА

Отборите на Локомотив София и ЦСКА не съумяха да се победят и приключиха наедно при в отсрочен дуел от четвъртия кръг в efbet Лига. Симеон Славчев откри резултата в 15-ата, само че Георги Йомов изравни в 20-ата минута, което се оказа и последното попадение в мача. Домакините приключиха срещата и в понижен състав, откакто Селсо Рапосо беше изпъден за два жъти картон в 86-ата минута.

Двата отбора изиграха

/ /

Двубоят беше предшестван от минута овации, с която беше почетена и паметта на именития български футболист Трифон Иванов, който напусна този свят на този ден преди 6 години.

Първият късмет в дуела бе на сметката на домакините, които започнаха по-активно срещата. В седмата минута Димитър Митков получи прекрасен извеждащ пас отдясно зад тила на Томас Лам, само че в вратарят Густаво Бусато излезе добре и го затвори добре и мазета удара му в корнер.

По-добрата игра на Локомотив даде резултат в 15-ата минута, когато те откриха резултата. Октавио Мерло беше открит отляво в половината на ЦСКА, след което, с едно допиране, извед чудесно зад отбраната на гостите Симеон Славчев. Бившият състезател на Левски напредна и трансферира Бусато, който беше излязъл отвън наказателното си поле - 1:0.

ЦСКА отговори с рисков изстрел на Георги Йомов пред наказателното поле четири минути по-късно, само че топката прелетя на към метър над напречната греда.

"Червените " обаче изравниха единствено минута по-късно. Попадението доста приличаше на гола на Славчев, с който беше открит резултата. Амос Юга изведе Йомов през центъра на защитата на „ железничарите “, след което резервира добре топката и с отличен прехвърлящ удар съумя да изненада Александър Любенов, който потегли да излиза напред – 1:1.

В 36-ата миута Иван Турицов се оправи с Виржил Пинсон отдясно до ъгловото знаменце, след което комбинира с Йомов. Крилото на „ алените “ проби в наказателното поле и шутира, само че в ръцете на Любенов.

ЦСКА имаше нов късмет в 44-ата минута, когато Йомов и Жеферсон разиграха добре пред наказателното поле, след което бразилецът опита фалцов удар към далечния ъгъл, само че топката мина около вратата на Любенов.

Буквално минута по-късно Локомотив пък пропусна още веднъж да излезе напред в резултата. Сериозна неточност на Амос Юга в половината на ЦСКА разреши на „ железничарите “ да провеждат рискова офанзива, при която Селсо Рапосо напредна самичък към наказателното поле, след което комбинира с Октавио Мерло вдясно, който стреля по диагонала към далечния ъгъл, само че топката мина около дясната греда на Бусато.

На почивката Иван Колев направи промяна в своя състав, като пусна Александър Александров на мястото на Стойчо Атанасов.

ЦСКА започва мощно втората част и в 52-ата минута Жорди Кайседо проби чудесно през центъра и задържа добре топката, след което изведе отдясно в наказателното поле Йомов. Крилото стреля мощно в близкия ъгъл на Любенов, който обаче парира в корнер.

Локомотив обаче отговори три минути по-късно, когато Митков гардира добре топката в наказателното поле, след което я даде на Пинсон, който стреля мощно, само че над вратата на Бусато.

В 64-ата минута Кайседо стреля тъкмо от много сериозна отдалеченост, само че право в ръцете на Любенов.

Секунди по-късно "железничарите " пропуснаха нова огромна възможностза втори гол. Рапосо откри с дълъг пас Пинсон отляво в наказателното поле. Французинът преодоля Турицов и стреля мощно от чудесна позиция, само че над вратата.

В тези минути домакините изглеждаха като тима, който желае повече успеха, само че единствено невероятната реакция на Бусато избави ЦСКА от ново закъснение в резултата. В 68-ата минута Александър Александров центрира отдясно в наказателното поле, където Славчев беше изтърван и нанесе удар с глава, само че Бусато съумя по свръхестествен метод да отрази с дни ръка, след което топката се отби от дясната му греда и попадна в обятията му.

Десет минути преди края на постоянното време дебют за ЦСКА направи новото попълнение Маурисио Гарсес, който размени Яник-Сони Вилдсхут.

Четири минути преди края на постоянното време Селсо Рапосо получи втори жълт и надлежно червен картон за нарушаване против Маурисио Гарсес до тъчлинията, с което остави отбора си с 10 души.

Секунди по-късно Томал Лам центрира от свободен удар в наказателното поле, където Юген Матай засече с глава, само че едва и в ръцете на Любенов.