Отборите на Локомотив (София) и Поморие завършиха наравно 1:1 в

...

Локомотив изпусна Поморие

Отборите на Локомотив (София) и Поморие приключиха наедно 1:1 в мача между тях от 21-ия кръг на Втора лига. Столичните “железничари” могат да съжаляват повече, че не стигнаха до триумфа, защото имаха самодейността през по-голямата част от срещата. Двата отбора си размениха по едно попадение в границите на една минута в средата на първата част. Бекир Расим откри за гостите, само че Джихат Кямил изравни.

Локомотив София - Поморие @@@

Срещата стартира равностойно, като първата заплаха пред една от двете порти пристигна чак в 21-ата минута. Владислав Романов от домакините стреля отблизо разстояние, само че вратарят на гостите мазета в ъглов удар.
Малко по-късно - в 29-ата, гостите съумяха да открият резултата. След контраофанзива Борис Тютюков навлезе в наказателното и подаде към дузпата и Бекир Расим означи . Веднага след подновяването на играта обаче домакините изравниха. При един опит за центриране топката бе изчистена на границата на наказателното поле, откъдето Джихат Кямил с прецизен удар възвърне равенството.

През втората част Локо беше по-активният отбор и на няколко пъти можеше да стигне до попадението. В 67-ата минута Илиян Стефанов изведе Романов, само че вратаря избави. След това последва безредие в наказателното поле на Поморие и някак топката излезе в корнер. При него удар на Романов мина на сантиметри от вратата на гостите. В края на мача пък Тодор Чаворски стреля от директен свободен удар, само че стражът Тодоров мазета и по този начин избави точката за отбора си.

В подреждането Локомотив остава на осма позиция с актив от 26 точки. Поморие пък е едно място по-нагоре с 29 и подравнен актив с Черноморец (Балчик).

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ПОМОРИЕ 1:1
0:1 Расим (29)
1:1 Кямил (30)

Локомотив (София): 24. Любенов, 3. Петков, 88. Зюмбулев, 23. Василев, 21. Контохристос, 26. Милошев (51-Слити), 20. Кямил. 7. Александров, 11. Романов, 77. Вачев, 9. Чаворски

Поморие: 12. Тодоров, 3. Ташуанов, 19. Орачев, 13. Коев, 25. Танев, 10. Расим, 7. Тютюков, 5. Петков, 11. Илиев, 8. Казаков, 18. Петков