Отборите на Локомотив Пловдив и АЕЛ Лимасол не се победиха

...

Локомотив Пловдив и АЕЛ Лимасол не успяха да си вкарат в контрола

Отборите на Локомотив Пловдив и АЕЛ Лимасол не се победиха в контролна среща. Двубоят на " Лауто " приключи при резултат 0:0.

Още в третата минута на мача гостите получиха отличен късмет да открият резултата. Защитата на Локомотив не се оправи при центриране на Рави Цука отдясно и Ангелос Андреу  стреля без подготовка от въздуха от към 10 метра, само че топката се отби в лявата греда на вратата на „ черно-белите “.

Шест минути по-късно АЕЛ още веднъж провежда добра офанзива, при която капитанът на тима Слободан Медоевич изскочи зад отбраната на Локомотив и комбинира с Морейра Мендеш, който обаче не съумя да преодолее Кристиан Томов, останал очи в очи със стража на „ смърфовете “.

В ответната офанзива Аксел Велев получи късмет да осъществя след центриране отдясно, само че се засуети и не съумя да нанесе завършващ удар от границата на вратарското поле.

В 17-ата минута добър самостоятелен рейд на Алфа Конте по левия фланг приключи с неакуратен удар по диагонала.

В 36-ата минута Кристиан Томов избави мощен шут на Аарон Тшибола от близка отдалеченост.

Три минути по-късно се стигна до физически конфликт на тъчлинията сред Петър Андреев и Петър Филипович, поради което и двамата състезатели бяха изгонени от игра от основния арбитър Радослав Гидженов.

В началото на втората част обаче двата отбора възобновиха конфликта с цялостни сформира, откакто Божидар Костадинов и Христофорос Францис се появиха в игра на местата на Андреев и Филипович.

През второто полувреме бяха осъществени голям брой промени и в двата тима и чистите обстановки за гол липсваха. Така дуелът завърши при нулево тъждество.

FT Локомотив Пловдив - АЕЛ 0:0

Стартов състав на Локомотив Пловдив: Кристиан Томов, Ангел Лясков, Калоян Костов, Ефе Али, Видол Сейменски, Лео Сена, Георги Каракашев, Кристиан Мендоса, Алфа Конте, Петър Андреев, Аксел Велев

Стартов състав на АЕЛ Лимасол: Мигел Оливейра, Рави Цука, Джалма Силва, Константинос Сотириу, Петър Филипович, Хавиер Мендоса, Слободан Медоевич, Аарон Тшибола, Ангелос Андреу, Морейра Мендеш, Джонатан Морсай