Отборите на Леганес и Атлетик Билбао направиха 1:1 в мач

...

Атлетик Билбао сдаде върха след грешка срещу последния

Отборите на Леганес и Атлетик Билбао направиха 1:1 в мач от шестия кръг на испанското състезание. Раул Гарсия (58 - дузпа) и Оскар Родригес (61) осъществиха на “Бутарке”. С равенството момчетата на Гайска Гаритано позволиха да бъдат изместени от лидерската позиция от Атлетико Мадрид. Лега остава на последното място със единствено две точки, само че пък извоюва в последните два кръга. Двата отбора изиграха скучно първо полувреме. Към неговия край домакините се раздвижиха в офанзива и Ен Несири затрудни вратаря на “лъвовете” Яго Ерерин. В 56-ата съдията назначи дузпа за баските поради непозволено дейности на Унай Бустинса. Раул Гарсия осъществя от 11-те метра. В 61-вата Оскар се разписа с прекрасен директен свободен удар от 20 метра. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 6 кръг, сряда 25 септември  Леганес 1:1краен резулат  Атлетик Билбао