Отборите на Хетафе и Еспаньол завъртяха 0:0 в мач от

...

Хетафе не се възползва от ранен червен картон

Отборите на Хетафе и Еспаньол завъртяха 0:0 в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Домакините не съумяха да вкарат гол, макар че заиграха с човек повече от 15-ата минута. “Папагалчетата” имаха по-добрите положения. В осмата минута Давид Лопес насочи рисков удар с глава - стражът Давид Сория мазета над гредата. В 15-ата бранителят на каталунския отбор Бернардо Еспиноса получи пряк червен картон за удар без топка. Бранителят насочи ръката си към лицето на Дамиан Суарес и съдията Мартинес Мунуера не се поколеба да изгони Бернардо. Въпреки числовия си превес домакините не сътвориха нищо забавно преди почивката. “Папагалчетата” демонстрираха малко повече заостреност в предни позиции. Най-добрата опция се откри пред Джонатан Кайери, който фронтално не насочи топката надалеч от обсега на вратаря. “Сините” започнаха по-настървено второто полувреме, само че това се изчерпа с две по-опасни офанзиви. В 75-ата Арамбари стреля от дребен ъгъл, а вратарят Диего Лопес съумя да блокира с тяло. В края кастилският отбор натисна, само че стражът на каталунците не трепна. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Ла Лига 29 кръг, вторник 16 юни  Хетафе 0:0краен резулат  Еспаньол