Отборите на Голдън Стейт Уориърс“ и Филаделфия Севънти Сиксърс“ си

...

Голдън Стейт“ и Филаделфия“ на четвъртфинал в НБА

Отборите на „ Голдън Стейт Уориърс “ и „ Филаделфия Севънти Сиксърс “ си осигуриха присъединяване в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна асоциация.

Шампионът „ Голдън Стейт “ победи „ Сан Антонио Спърс “ с 99:91 на собствен терен и завоюва серията в Източната конференция с резултат 4-1. В последната четвърт от мача, с помощта на 11 следващи точки на Ламаркъс Олдридж гостите понижиха изоставането до две точки, само че не съумяха да реализират освен това. Олдридж стана най-резултатен в срещата с 30 точки и 12 битки.

За " воините " Дреймънд Грийн осъществя " дабъл-дабъл " - 17 точки, 19 битки и 7 асистенции. В тази серия и двата тима бяха без своите водачи - Стеф Къри и Кауай Ленърд. Действащият първенец ще играе в идната фаза с „ Ню Орлиънс Пеликанс “.

“Филаделфия “ се наложи над „ Маями Хийт “ със 104:91 в петия мач от серията и завоюва опълчването с 4-1. Джей Джей Редик означи 27 точки за спечелилите, с „ дабъл-дабъл “ се отличиха Джоел Ембийд (19 точки и 12 борби) и Бен Симънс (14 точки и 10 борби).

„ Филаделфия “ влезе във втория кръг от плейофите за първи път от 2012 година Следващ противник на отбора ще бъде спечелилият от дуела сред „ Бостън Селтикс “ и „ Милуоки Бъкс “.

„ Бостън “ през днешния ден завоюва семейството си против „ Милуоки “ с 92:87 и поведе в серията с 3:2. Шестият мач ще се играе в Милуоки.
Източник: bnr.bg