Отборите на Германия и Англия продължиха по пътя към класирането

...

Германия и Англия продължиха по курса към световното в Русия

Отборите на Германия и Англия продължиха по пътя към класирането за международното състезание в Русия следващата година. Световните първенци завоюваха с 6:0 против Норвегия вкъщи.

Англичаните направиха поврат за 2:1 против Словакия.

Бундестимът е непогрешим досега, като завоюва осмата си победа от осем мача при голова разлика 35:2. Два кръга преди края на квалификациите германците водят с пет точки пред идващия си противник Северна Ирландия, на чийто терен гостуват на 5 октомври. Дори с тъждество международните първенци ще подпечатат класирането си за Русия 2018.

След 7:0 против Сан Марино в предходното си домакинство от квалификациите, в този момент германците още веднъж реализираха безапелационна победа. Още до почивката те водеха с 4:0 - Месут Йозил откри в десетата минута, Юлиан Дракслер удвои, а по-късно два гола вкара Тимо Вернер.

Резервата Горецка имаше потребност от четири минути след влизането си и в 50-ата направи 5:0. Домакините продължиха да нападат и Марио Гомес вкара шестия гол в 79-ата минута.

Германия и Англия продължиха по курса към международното в Русия
© Reuters

На " Уембли " Словакия поведе още в третата минута. Адам Немец подаде в наказателното поле към Станислав Лоботка, който даде преднина на тима си.

В 37-ата след ъглов удар Ерик Дайър прати топката в горния десен ъгъл и изравни. След близо час игра Маркъс Рашфорд стреля от границата на наказателното поле и направи 2:1.

Англичаните продължиха серията си и към този момент имат 12 извоювани семейства в квалификациите за европейско или международно състезание.
Източник: dnevnik.bg