Отборите на Еквадор и Бразилия завършиха при резултат 1:1 в

...

Еквадор и Бразилия спретнаха истинска касапница пред очите на Жорди Кайседо

Отборите на Еквадор и Бразилия приключиха при резултат 1:1 в мач от международните квалификации. Гостите поведоха посредством Каземиро още в шестата минута, а домакините изравниха в 76-ата минута посредством Феликс Торес. Още след 20-ата минута и двата тима останаха с човек по-малко, откакто първо Александър Домингес, а след това и Емерсон си създадоха червени картони. Съдията Вилмар Ролдан на два пъти изгони Алисон с червен картон, само че след обзор с ВАР променяше решението си.

За домакините на пейката остана голмайсторът на ЦСКА - Жорди Кайседо.

Срещата започва стремително, като още в първата минута Емерсон получи жълт картон, а секунди по-късно Еквадор даже можеше да поведе в резултата, откакто Енер Валенсия засече центриране от свободен удар, само че отиграването му с глава бе неопределено.

Все отново Бразилия поведе в шестата минута, когато Каземиро изстреля отскочила топка право във вратата на съперника. Попадението бе прегледано благодарение на ВАР поради подозрения за нарушаване в построяването на офанзивата, само че в последна сметка голът бе зачетен.

Агресията остана на равнище и единствено след 15 минути вратарят на Еквадор - Александър Домингес, бе изпъден с пряк червен картон, а пет минути по-късно Емерсон побърза да си създаде нов жълт картон и също напусна терена прибързано, възстановявайки численото тъждество.

В 26-ата минута съдията "награди " и Алисон с червен картон, само че след инспекция с ВАР цветът на картона бе изменен на жълт и вратарят продължи да играе.

След подновяването на играта Рафиня извърши нарушаване, а съдията мигновено уточни точката за дузпа. След спиране за инспекция с ВАР обаче реферът анулира осъществяването на углавен удар.

В 76-ата минута Гонсало Плата центрира от ъглов удар, а Феликс Торес засече топката с глава и я прати право във вратата на Бразилия за 1:1.

Алисон не се стърпя и надълбоко в добавеното време за повторно бе изпъден от основния рефер, който отсъди и дузпа за Еквадор. След като прегледа обстановката с ВАР обаче съдията отново анулира решението си и играта продължи.

Така двата тима взеха по точка от дуела, с която Бразилия остава на първата позиция с 36 точки, а Еквадор е трети с 24.