Отборите на Дженоа и Верона завършиха наравно 2:2 на “Луиджи

...

Верона изпусна победата срещу Дженоа в последните секунди

Отборите на Дженоа и Верона приключиха наедно 2:2 на “Луиджи Ферарис” в дуел от 23-ия кръг на Серия “А”.

Гостите на два пъти поведоха в резултата, само че все пак успеха им се изплъзна. В 17-ата минута Антонин Барак направи добър пробив и пусна пас към Иван Илич, който със своя шут даде задатък на “мастифите”. Само две минути по-късно Кевин Лазаня пропусна да удвои преднината на отбора, откакто излезе самичък против противниковия пазач, само че стреля около вратата. В 48-ата нелепа неточност на Джакомо Маняни разреши на резервата Елдор Шомуродов да изравни резултата. В 61-ата Матия Перин не съумя да избие по най-хубавия метод центриране на влезлия от пейката Мерт Четин и по този начин топката попадна в капитана Давиде Фараони, който с удара си върна задатъка на “жълто-сините”. Те се виждаха като спечелили, само че в добавеното време центриране от корнер беше неприятно изчистено и това даде опция на Милан Бадел да оформи крайното 2:2 с изстрел от дъгата на наказателното поле.

Така Дженоа остана непобеден в седми следващ турнирен мач, като с актив от 26 точки се намира на 11-ата позиция в класирането, където Верона е 9-и с 34 извоювани пункта.
Серия А 23 кръг, събота 20 февруари  Дженоа 2:2краен резулат  Верона