Отборите на Черно море и Пирин Благоевград играят при в

...

НА ЖИВО: Черно море 1:0 Пирин Благоевград, моряците нападат

Отборите на Черно море и Пирин Благоевград играят при в първия дуел от шестия кръг на родната efbet Лига. Евгений Сердюк откри още в третата минута. Срещата на стадион „ Тича “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

/ /

Черно море започва мощно срещата и съумя да открие резултата още с първата си опция в третата минута. Топката беше изчистена от състезател на домакините към десния фланг, където капитанът на Пирин Александър Дюлгеров сбърка с паса си за Илиан Костов, което разреши на Сердюк да отнеме, да премине около него в наказателното поле и останал самичък против Янко Георгиев осъществя – 1:0.

В шестата минута Пирин също сътвори първата си по-опасна обстановка. Вячеслав Велев засече с глава след центриране от ъглов удар, само че на безвредно разстояние от дясната греда на Иван Дюлгеров.

Само минута по-късно "моряците " имаха късмет за втори гол. Матиас Курьор получи отляво в наказателното поле на Пирин и шутира мощно и тъкмо към близкия ъгъл, само че този път Янко Георгиев се намеси и улови топката.

В 13-ата минута варненци бяха на косъм от ново попадение. Сердюк беше изведен на скорост по левия фланг, надбяга Костов, влезе в наказателното и стигна до аутлинията, след което подаде за Мариз Сула, който стреля по тревата, само че Христофор Хубчев почисти от голлинията. Кълбото обаче попадна в Мади Кета, чийто изстрел от границата на вратарското поле също бе блокиран от Хубчев на метър пред голлинията. Секунди по-късно вратарят на благоевградчани трябваше да се намесва след мощен изстрел на Виктор Попов пред наказателното поле.

Пирин също имаше хубава опция да изравни резултата в 18-ата минута, когато Славчо Шоколаров насочи подъл изстрел от сериозна отдалеченост, а Дюлгеров не съумя да улови топката, стигна се до малко безредие в наказателното поле на домакините, само че никой не съумя да направи добавка.

Минута по-късно Станислав Костов шутира мощно пред наказателното поле към далечния ъгъл, само че около лявата греда на Дюлгеров.

В слеващите минути играта се поуспокои и интерсни обстановки пред двете порти липсваха.

Пет минути преди края на първата част се наложи да бъде изпълнена насилствена промяна в състава на домакините. Николай Златев се появи на мястото на Мазир Сула, който се контузи и трябваше да напусне.

В 41-ата минута Мартин Смоленски получи топката в половината на Черно море, напредна и шутира от отдалеченост, само че около дясната греда на Иван Дюлгеров.

В началните минути на втората част и двата отбора проведоха по една по-опасна офанзива, които обаче не доведоха до намесите на някои от двамата вратари.

Най-чистата обстановка през втората част пристигна в 68-ата минута и бе на сметката на Черно море. Васил Панайотов комбинира с Мимито Биай на левия фланг, който пък пусна в кулоар за Сердюк в наказателното поле. Украинецът нанесе мощен удар без закъснение, само че Георгиев мазета. Впоследствие Стефан Велев опита да направи добавка с глава, само че бе притиснат добре от Хубчев и Дюлгеров и нанесе слаб изстрел в ръцете на стража на „ орлетата “.