Отборите на Черна гора и България играят при резултат 0:0

...

НА ЖИВО: Без голове в Подгорица след първата част

Отборите на Черна гора и България играят при резултат 0:0 в европейска подготовка от група А. Двубоят започва с 21,45 часа на стадион „ Младост” в Подгорица.

Проследете развиването на срещата минута по минута ТУК!

Възпитаниците на Красимир Балъков нямат победа в формален интернационален мач към този момент в продължение на една година. Първият конфликт сред двата отбора в София приключи без победител – 1:1.

В понеделник България приема Англия, до момента в който Черна гора гостува на Косово.

СНИМКИ ОТ МАЧА

--

България несъмнено стартира по-добре мача и в първите 10 минути сътвори две доста положителни благоприятни условия, едната от които бе стопроцентова. Първи към вратата на Черна гора стреля Кристиян Малинов, който се оказа на точното място след разиграване от корнер, само че ударът му от 18 метра бе прекомерно неакуратен.

В 7-ата минута на стрелкова позиция се озова Галин Иванов. След чудесно включване на Антон Недялков по лявото крило, топката бе центрирана в пеналта, където Иванов бе оставен непокрит и стреля мощно с левия крайник, само че прати топката в тялото на вратаря Петкович.

Още в идната офанзива родните национали стигнаха до директен свободен удар в половината на домакините, а след последвалото центриране, топката стигна до Марселиньо, който от сложна позиция я прати в навън.

Първият прецизен удар в българската врата пристигна едвам в 21-ата минута, когато Владимир Йовович потърси изненадата и реши да стреля от далечна отдалеченост, само че изстрелът му не затрудни Пламен Илиев, който улови без проблеми.

В идващите минути играта много се накъса, като доминираха нарушаванията в центъра на терена. Все отново последователно отборът на Красимир Балъков още веднъж взе самодейността и стигна до няколко доста положителни положения пред вратата на Даниел Петкович.

При една от тях Божидар Краев даже съумя да вкара топката в мрежата, само че съдийската бригада от Швеция вярно отсъди засада на нападателя.

Футболистът на португалския Жил Висенте имаше още две отлични благоприятни условия, само че при едната стреля в тялото на бранител, до момента в който при другата ударът му по диагонала не попадна в задачата.

Няколко минути преди почивката домакините трябваше да извършат насилствена промяна, откакто капитанът на отбора Стефан Савич получи травма и не съумя да продължи срещата.

ЧЕРНА ГОРА – БЪЛГАРИЯ 0:0

Стадион: Градски, Подгорица

Рефер: Андреас Екберг (Швеция)

Черна гора: 1. Петкович, 2. Секулич, 4. Н.Вукчевич, 5.Лагатор, 11. Бекирай, 15.Савич, 16.Йовович, 17. Хакшабанович, 21.Болжеич, 22. Симич, 23.Марушич

Селекционер: Фарук Хаджибегич

България: 23.Илиев, 3.Занев, 4.Пашов, 5.Димитров, 14.Недялков, 16.Малинов, 18.Иванов, 17.Марселиньо, 12.Краев, 10.Попов, 9.Вандерсон

Селекционер: Красимир Балъков