Отборите на Брайтън и Лестър завършиха наравно 1:1 в мача

...

Брайтън помисли, че си е свършил работата, но Лестър не се предаде

Отборите на Брайтън и Лестър приключиха наедно 1:1 в мача между тях от 13-ия кръг на Премиър лийг. Домакините могат мощно да съжаляват, че не стигнаха ди триумфа, защото 11 минути преди края на срещата имаха задатък в резултата, а също така повече от час играха с човек повече.

Jamie Vardy's penalty earns ten-man City a point at the AMEX Stadium.#BhaLei pic.twitter.com/xcgtnRAC5U
— Leicester City (@LCFC) November 24, 2018
" Чайките " стигнаха до задатък още в 15-ата минута. Тогава Антони Нокер центрира към Глен Мъри и ветеранът с глава прати топката в мрежата на Каспер Шмайхел. В 28-ата минута “лисиците” останаха с човек по-малко, защото Джеймс Мадисън си изкара небрежно два жълти картона и трябваше да напусне рано-рано срещата.

През втората част домакините бяха надалеч по-активният отбор на терена, само че взеха решение, че задатъкът им е задоволителен и това им изигра неприятна смешка в 79-ата минута. Тогава Берам Каял събори на земята в наказателното поле Келечи Ихеаначо и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Джейми Варди и изравни.

Противно на упованията до края на срещата Лестър можеше да стигне до цялостен поврат, откакто подаване на Марк Олбрайтън съвсем доближи до непокрития Варди, само че в последния миг бе блокирано. Малко по-късно пък Ихеаначо също бе покрай попадение, само че топката мина около гредата. До края обаче по този начин и не падна ново попадение и срещата приключи при тъждество.

В класирането Брайтън е на 12-а позиция с 15 точки и към този момент три мача поред няма победа в шампионата. Лестър от своя страна е към този момент четири следващи срещи без загуба, което му отрежда десето място с 18 точки. Премиър лийг 13 кръг, събота 24 ноември  Брайтън 1:1краен резулат  Лестър