Отборите на „Ботев“ (Враца) и „Етър“ завършиха наравно 1:1 в

...

Болярите от „Етър“ укротиха великаните от „Ботев“ насред Враца /снимки/

Отборите на „ Ботев “ (Враца) и „ Етър “ приключиха наедно 1:1 в мач от 5-ия кръг в група "А " на втората осмица в шампионата. Попадението за врачани осъществя Георги Вълчев в 77-ата минута със задна ножица. „ Етър “ изравни посредством Милчо Ангелов в първата минута на добавеното време. Само точка бе нужна на "виолетовите ", с цел да си подсигуряват първото място.
Врачани са единственият отбор от група "А ", който няма проваляне в плейофната фаза. В два следващи кръга те вкараха по 5 гола - 5:0 против „ Верея “ и 5:2 против „ Витоша “ (Бистрица). Преди това направиха нулево тъждество с „ Етър “.
В първа лига „ Ботев “ (Враца) и „ Етър “ са се срещали общо 37 пъти, като салдото е 12 победи за Ботев, 8 равенства и 17 триумфа за „ Етър “. Головата разлика е 48:36 за отбора от Велико Търново.
Срещата стартира мощно за „ Етър “ и още в 3-ата минута Даниел Младенов можеше да даде преднина на своя отбор. Крилото получи положително извеждащо подаване зад тила на отбраната, а Едгар Тур покри засадата. Младенов навлезе в наказателното поле и стреля, само че стражът Красимир Костов съумя да блокира удара. В 12-ата минута Петър Атанасов опита добър удар от въздуха след центриране на Даниел Генов от десния фланг, който Христо Иванов улови.
В 24-ата минута Крум Стоянов опитва шанса си с удар от отдалеченост, който се отби в крайник на бранител. За наслада на стража Костов, топката попадна право в ръцете му. Четири минути по-късно топката доближи до Емил Стоев, който да стреля от воле, само че около вратата. В последната минута на първото полувреме Иван Стоянов стреля подло от директен свободен удар, а Красимир Костов в първия миг не съумя да улови, позволявайки на топката да мине през краката му. Стражът въпреки всичко съумя да реагира и спря кълбото на голлинията.
Първата добра опция през второто полувреме още веднъж бе за „ Етър “ и тя още веднъж се откри пред Даниел Младенов. Крилото се възползва от падение на Венцислав Керчев, само че ударът му мина около страничната греда.
След по-добри минути за врачани през второто полувреме отборът на Сашо Ангелов най-сетне съумя да поведе в резултата с неповторим гол на Георги Вълчев. Футболистът на „ Ботев “ (Враца) се разписа със задна ножица в 77-ата минута след подаване с глава на Венци Керчев. „ Етър “ отговори с удар на Венци Василев с глава в заключителните минути, който излезе в навън.

„ Ботев “ (Враца) – „ Етър “ 1:1

1:0 Георги Вълчев (77)
1:1 Милчо Ангелов (90+1)

Стартови сформира:
„ Ботев “: Красимир Костов, Валери Домовчийски, Венцислав Керчев, Георги Вълчев, Даниел Генов, Едгар Тур, Емил Стоев, Илия Миланов, Мартин Кавдански, Петър Атанасов, Симеон Мечев
„ Етър “: Христо Иванов, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Яни Пехливанов, Здравко Илиев, Крум Стоянов, Даниел Младенов, Иван Петков, Иван Стоянов, Флорент Боджадж, Никола Колев
Източник: bulnews.bg