Отборите на Ботев Пловдив и Славия направиха равенство 1:1 в

...

Ботев и Славия поделиха точките в Коматево

Отборите на Ботев Пловдив и Славия направиха тъждество 1:1 в първи мач от 15-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в Коматево.

„ Канарчетата “ се намират в доста добра форма в последните седмици, само че изостанаха в резултата още в 23-та минута, когато нападателят на „ белите “ Иван Минчев се разписа с прецизен изстрел от далечно разстояние. След почивката домакините потърсиха изравнителния гол и го реализираха в 65-та минута, когато резервата Стивън Петков вкара, единствено 53 секунди откакто се появи в игра. В края на мача и двата отбора останаха с 10 индивида на терена, откакто Пламен Димов от състава на Ботев и Емил Мартинов от гостите получиха червени картони. След това тъждество Ботев измести Левски от третата позиция в класирането с актив от 25 точки, до момента в който Славия заема 9-то място със 17 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com