Отборите на Ботев Пловдив и Локомотив София завършиха 0:0 в

...

Ботев Пд и Локо София не излъчиха победител в първия мач от пролетния дял на Първа лига

Отборите на Ботев Пловдив и Локомотив София приключиха 0:0 в първи мач от пролетния полусезон на Първа лига.

Мачът бе формален дебют за новия треньор на " канарчетата " Бруно Балтазар, а след 254 дни в игра се завърна Тодор Неделев. Звездата на домакините получи тежка черепна контузия при злополука с рейс на националния отбор, пренасящ " лъвовете " за мача с Грузия (0:0) на 12 юни. Той претърпя интервенция, осъществена от световноизвестния хирург Шота Ингороква. " Жълто-черните " почитатели чакаха дълго завръщането на своята звезда, а то се случи импровизирано преди броени дни - при нулевото тъждество с Ботев Враца в последната контрола от подготовката за пролетния дял на сезона.

След края на първото полувреме токов удар остана Коматево без осветяване. Доиграването на мача беше под въпрос, само че след към 50 минути пауза въпреки всичко мачът се изигра до край.

Още в 11-ата минута " жълто-черните " сътвориха извънредно чиста обстановка за гол. Точукву Ннади изведе Джеймс Ето’о самичък против Александър Любенов и шутира с десния крайник, само че вратарят на гостите мазета в ъглов удар. Десет минути по-късно Франса центрира отдясно и след рикошет топката стигна до Митко Митков. Той насочи мощен шут, само че над вратата.

Положенията пред двете порти следваха едно след друго. Николай Минков също излезе на стрелкова позиция, само че още веднъж стражът на Локомотив избави.

В добавеното време на първата част Па Конате получи на левия фланг, отстрани Юлиан Ненов и върна обратно към Антоан Бароан. Французинът стреля с левия крайник от границата на наказателното поле, само че топката удари напречната греда.

След дългата 50-минутна насилствена отмора темпото през второто полувреме спадна. Четвърт час преди края Ботев стигна до следващото си чисто състояние в мача. Точукву Ннади насочи мощен шут, само че след рикошет топката попадна в Николай Минков. Той бе самичък против Любенов и шутира по диагонала, само че вратарят още веднъж се намеси ослепително.

В 88-ата минута Митко Митков извърши добър фаул, само че топката мина на педя от гредата в навън.

С ремито " канарите " резервираха 10-ото място във краткотрайното класиране, само че имат към този момент актив от 20 точки. Столичани са осми с 27.