Отборите на Байерн (Мюнхен) и Арсенал направиха 1:1 в приятелска

...

Арсенал отне победата от Байерн в 93-ата минута

Отборите на Байерн (Мюнхен) и Арсенал направиха 1:1 в другарска среща, играна в Шанхай. Доста съмнителна дузпа, осъществена от Роберт Левандовски в деветата минута, даде задатък на немския първенец. В третата минута на добавеното време на втората част Алекс Иуоби изравни и разреши на “артилеристите” да избегнат загубата.

Карло Анчелоти заложи на Роберт Левандовски на върха на нападението, подкрепян от Хамес Родригес, Томас Мюлер и Франк Рибери. Колумбиецът зае позиция по левия фланг на офанзивата. Арсен Венгер разчиташе на скица 3-4-2-1 с Александре Лаказет в предни позиции и Месут Йозил и Дани Уелбек към него.

Байерн - Арсенал Баварците започнаха по-амбицирано. В петата минута Хамес получи топка в наказателното поле и я оплете от външната страна на мрежата. Три минути по-късно Хуан Бернат падна в наказателното поле и съдията назначи много пресилена дузпа. Левандовски осъществя без съмнение - 1:0. “Топчиите” дадоха отговор доста атрактивно в 12-ата минута. Уелбек центрира с десния крайник отляво, а Йозил посрещна топката от въздуха, само че откри тялото на Том Щарке.

В 15-ата Рибери по аутлинията, само че не откри положително продължение. В 32-ата Лаказет изскочи самичък против немския деец, само че стражът се оправи с ръка и мазета. В 39-ата Рибери достави доста добра топка за Бернат, който стреля от осем метра, а Петер Чех съумя да избие. В 42-ата чешкият вратар се намеси тъкмо и самичък против Хамес Родригес. В добавеното време на първата част Рибери получи пас зад отбраната, пусна топката зад вратаря, само че Хамес не съумя да насочи зад голлинията, откакто бранител притича и застана на точното място.

Байерн - Арсенал Втората част стартира с ново избавяне на Чех в 48-ата минута. Вратарят застана на точното място и блокира изстрел на Хамес Родригес. След почивката темпото поспадна и играта доста постоянно беше спирана за редица смени. Резервните вратари на двата отбора съвсем нямаха работа. В 79-ата минута Тио Уолкот опита фалцов удар, само че той се оказа прекомерно елементарен за вратаря на немския отличник.

БАЙЕРН - АРСЕНАЛ 1:1
1:0 Левандовски (9 - дузпа)
1:1 Иуоби (90+3)

Байерн: Щарке (46 - Фрюхт); Рафиня (75 - Ф. Гьотце), Хумелс, Алаба, Бернат; Мартинес (46 - Коман), Толисо (74 - Дорш); Хамес (64 - Пантович), Мюлер (46 - Ренато Санчес), Рибери (74 - Фридл); Левандовски (46 - Винхаймер)
Арсенал: Чех (72 - Мартинес); Биелик (46 - Брамал), Елнени, Монреал; Мейтланд-Найлс, Джака (62 - Рамзи), Коклен (46 - Уилок), Коласинац (43 - Нелсон); Уелбек (73 - Нкетия), Йозил (46 - Иуоби); Лаказет (46 - Уолкот)