Отборите на Барселона и Реал Мадрид си дават спор в

...

НА ЖИВО: Барселона vs. Реал Мадрид 1:2, Бензема пак поведе лос бланкос

Отборите на Барселона и Реал Мадрид си дават спор в полуфинален мач за Суперкупата на Испания и играят при резултат 1:2. Винисиус Жуниор откри резултата в 25-ата минута, а три преди края на първата част Люк де Йонг изравни резултата за Барса. В 72-ата Карим Бензема поведе още веднъж Реал напред в резултата.

Очакваното бурно начало от двата тима бе целесъобразно, а не бяха минали и две минути, до момента в който Карим Бензема опита да нападна по диагонала с шут вратата на Тер Стеген, но френската звезда на Реал стреля неопределено. Реал Мадрид показва по-амбицирана игра и отборът, воден от Анчелоти, действаше по-добре. След 11 минути игра Винисиус Жуниор "избяга " от Араухо, а бразилецът шутира, само че Тер Стеген улови безпроблемно. В 18-ата минута пък удар на Дани Алвес бе блокиран от Лука Модрич, а след осъществяването на корнера Реал сътвори бързо контранападение.

Винисиус Жуниор напредна отляво и проби във вътрешността, след което подаде за Асенсио. Испанецът овладя в наказателното поле на "блаугранас " и насочи удар с левия крайник, но неакуратен. В 25-ата минута обаче контраатаките на мадридчани дадоха резултат, а 15-ият си гол за годината осъществя Винисиус Жуниор. Бензема лиши топката от Серхио Бускетс, след което получи при бързо нахлуване и видя вляво към този момент тръгналия напред Вини Жуниор. Браизилецът изпревари с лекост Роналд Араухо, а ударът на Винисиус бе неспасяем - 1:0 за Реал Мадрид.

⚽ 25' | 0-1 | ¡GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL de! | |
— Real Madrid C.F. (@realmadrid)
240 секунди след позволения гол Люк Де Йонг получи страхотна топка отляво от Усман Дембеле, но ударът с глава на нидерландеца бе уловен от Куртоа. В 32-ата още веднъж Люк де Йонг не съумя да преодолее Куртоа с глава, откакто този път засече центриране отляво на Алба, само че още веднъж Куртоа се намеси.

В 39-ата пък Асенсио реши да стреля от съществено разстояние, а Тер Стеген в началото не реагира добре и не улови, само че по-късно германецът поправи неточността си. Три преди края на първата част Де Йонг се оправдава за пропуските си и изравни. Дани Алвес достави в наказателното поле за Люк Де Йонг, който отклони наляво за Усман Дембеле. Френският нападателен полузащитник центрира остро по земя, а Едер Милитао изиска да я почисти, само че я прати в Де Йонг, от чието тяло влетя във вратата на Куртоа - 1:1.