Отборите на Барселона и Наполи играят при резултат 0:1 в

...

НА ЖИВО: Барселона - Наполи 0:1, Желински поряза каталунците

Отборите на Барселона и Наполи играят при резултат 0:1 в първи мач от плейофния кръг в елиминациите на Лига Европа. Попадението бе дело на Пьотр Желински . Двубоят на "Камп Ноу " ще може да наблюдавате минута по минута тук на страницата Gong.bg .

Каталунците влизат в ролята на любимец, само че "партенопеите " сигурно няма да се дадат елементарно. Тимът от Неапол е кадърен на всевъзможни сензации, като даже сега е в битката за купата в италианската Серия А. Барселона от своя страна е на четвърта позиция в испанската Ла Лига.

Още в 5-ата минута Обамеянг се пребори добре с защитник на Наполи и откри непокрия Педри, само че ударът на испанския халф прелетя над напречната греда на Мерет. Минути по-късно Нико се освободи добре от опеката на съперник и стреля в близкия ъгъл, само че италианският вратар бе на мястото си.

След към 20 минути игра Осимен излезе на нелоша позиция, само че стреля в тялото на Тер Стеген. В ответната офанзива Адама Траоре се откъсна и шпагат на Кулибали в сетния момент му попречи да стреля, а след интервенцията на сенегалеца, Обамеянг не откри топката добре и Мерет отрази. Секунди след напрегнатата обстановка страничният арбитър подвигна флага за засада на Траоре. Малко по-късно Феран Торес изпусна доста, доста добър късмет след извеждащ пас на Обамеянг. Испанецът прати топката над вратата.

В идната офанзива Елмас "извади " добре една топка на фронтална позиция към Желински, чийто първи удар бе избавен, само че при добавката нямаше амнистия - 0:1 за Наполи!

LIVE / Барселона - Наполи 0:1

0:1 Пьотр Желински 28`

Барселона: Марк Андре Тер Стеген, Оскар Mингеса, Ерик Гарсия, Жерар Пике, Жорди Алба, Нико Гонзалес, Френки Де Йонг, Педри, Адама Траоре, Феран Торес, Пиер Емерик Обамеянг

Старши треньор: Шави Ернандес