Отборите на Бърнли и Шефилд Юнайтед изиграха доста напрегнат и

...

Бърнли и Шефилд не се победиха в здрав сблъсък

Отборите на Бърнли и Шефилд Юнайтед изиграха много под напрежение и завладяващ дуел, в който обаче не съумяха да се победят и приключиха при резултат 1:1 в мач от 33-ия кръг на британската Висша лига. Капитанът Джеймс Тарковски окри за домакините в 43-ата минута, а равенството донесе Джон Игън в 80-ата минута.

FULL TIME: Burnley 1 - 1 Sheffield United.

A fairly even contest here at Turf Moor, with United's John Egan cancelling out James Tarkowski's opener. 1-1 pic.twitter.com/k1VvVksZiB
— Burnley FC (@BurnleyOfficial) July 5, 2020
Първата обстановка в срещата пристигна още във втората минута, когато след осъществяване на странично мятане топката стигна до Дейвид МакГолдрик, който отлично с пета изведе на добра позиция Оливър МакБърни. Нападателят незабавно стреля, само че право във вратаря Ник Поуп, който избави.

В деветата минута и домакините пропиляха чудесна опция за попадение. След неточност в центъра на терена топката бе открадната от Джош Браунхил, който комбинира надясно с Дуайт МакНиъл. Крилото откри в пресни позиции Джей Родригес, а той от своя страна, разтегли още наляво към Ерик Питърс. Нидерландецът пък с едно допиране изведе самичък против стража на гостите Матей Видра, само че нападателят прати топката около лявата греда на Дийн Хендерсън.

В 35-ата минута Джон Ийгън се извиси след осъществяване на корнер от Оливър Норууд, само че ударът с глава на централния защитник профуча около вратата на Поуп.

Пети минути по-късно центриране на Джак Робинсън отдясно бе засечено от МакБърни, само че ударът му мина над вратата.

В 43-ата минута домакините излязоха напред в резултата. МакНийл центрира в наказателното поле от директен свободен удар, където Джей Родригес отклони топката с глава, а пред вратата Джеймс Тарковски подложи крайник и означи във вратата на Хендерсън. Ситуацията бе прегледана от системата ВАР за засада, само че такава нямаше – 1:0.