Отборите на България и Азербайджан играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: България - Азербайджан 1:0, гол на Филип Кръстев

Отборите на България и Азербайджан играят при резултат 0:0 при започване на второто полувреме в дуел от приятелския шампионат FIFA Series, който се играе на стадион " Тофик Бахрамов "

Мачът може да гледайте НА ЖИВО в ефира на Българска национална телевизия 3 и на bntsport.bg!

Срещата започва по-добре за домакините, които бяха по-активни в откриващите минути и стигнаха даже до няколко удари от отдалеченост, които за благополучие минаха настрана от българската врата.

Малко преди да изтече първият половин час игра Торал Байрамов бе изведен зад защитата на „ лъвовете “, само че стражът Иван Дюлгеров прозорливо излезе, с цел да блокира опцията за изстрел. Впоследствие топката стигна до Рамил Шейдаев, който опита шанса си от дребен ъгъл, но видя по какъв начин кълбото не откри задачата.

Българският отбор стигна до първата си по-сериозна заплаха в 36-ата минута, когато Кирил Десподов извърши добре директен свободен удар, само че вратарят Шахрудин Махамадалиев внимаваше и мазета в ъглов удар.

Малко преди почивката азерите проведоха положително нахлуване, приключило с удар на Еди Исрафилов, който обаче беше отразен от Дюлгеров.

В добавеното време на първата част пък Десподов достави отлично центриране на границата на вратарското поле за Живко Атанасов, чийто изстрел с глава мина над задачата.

Второто полувреме на дуела стартира с по една сериозна опция, разкрила се и пред двата състава. Първо, Емин Махмудов стреля рисково с глава за азерите, само че появилият се на почивката пазач Светослав Вуцов парира опита му, а малко по-късно удар на Илиан Илиев-младши бе блокиран от защитник на домакините.

Стартови сформира:

Азербайджан: Магомедалиев, Мамадов, Хюсеинов, Мустафазаде, Яфаргулиев, Диниев, Еди, Байрамов, Махмудов (к), Шейдаев, Дадасов

България: Дюлгеров, Антов, Атанасов, Петков, Попов, Груев, Костадинов, Кръстев, Десподов (к), Илиев-младши, Колев.