Отборите на Атлетико Мадрид и Селта завършиха 0:0 в здрав

...

Атлетико даде шанс на Барса и Реал Мадрид да го задминат

Отборите на Атлетико Мадрид и Селта приключиха 0:0 в здрав конфликт от петия кръг на испанското състезание, игран на “Wanda Metropolitano”. “Червено-белите” сътвориха няколко доста положителни голови обстановки през първото полувреме, само че вратарят Рубен Бланко сподели майсторство. Така “лос колчонерос” остават в подножието на върха и до края на уикенда могат да бъдат изпреварени от Барселона и Реал Мадрид.

Диего Симеоне не изневери на изпитаната скица 4-4-2, разполагайки в офанзива Диего Коща и Анхел Корея, подкрепяни от Коке и Жоао Феликс. Фран Ескриба заложи на класификация 4-3-3 с Яго Аспас, Санти Мина и Денис Суарес в офанзива.  Атлетико Мадрид - Селта @@@
Още в третата минута " дюшекчиите " се приближиха съвсем оптимално до попадение, само че стражът на галиския отбор Рубен Бланко реагира доста тъкмо. Централният бранител на " рохибланкос " Фелипе Монтейро стреля с глава от пет метра и вратарят инстинктивно извъртя ръката и мазета над гредата. Гостите от " Балаидос " нерядко разиграваха дълготрайно и търпеливо търсеха пролуки в отбраната на противника.  Атлетико Мадрид - Селта @@@
В 29-ата левият бранител на Атлети Лоди насочи застрашителен изстрел от 25 метра - вратарят на Селта с тъга мазета над гредата. Минута по-късно Бланко направи ново впечатляващо избавяне след удар на Жоао Феликс. Дълбоко в добавеното време на полувремето Киърън Трипиър шутира в стената при добра опция от 21 метра.  Атлетико Мадрид - Селта @@@
В 52-рата Коке шутира мощно фронтално от 20 метра - Бланко се разтегна и съумя да избие в корнер. В 60-ата Диего Симеоне направи двойна промяна, пускайки свежите си “джокери” Томас и Витоло. В 68-ата Диего Коща изиска дузпа за избутване. В 70-ата Алваро Мората можеше да се разпише с първото си допиране, само че не стигна до топката след центриране отляво. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА Примера дивисион 5 кръг, събота 21 септември  Атлетико Мадрид 0:0краен резулат  Селта