Отборите на Арсенал и Ливърпул играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: Арсенал – Ливърпул 0:0, по една греда за двата тима

Отборите на Арсенал и Ливърпул играят при резултат 0:0 в дербито от 3-я кръг на ФА Къп.

Срещата на „ Емиратс ” е с начален час 18:30 и може да я гледате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

В Gong.bg също ще проследим развиването на дуела онлайн, като в уеб страницата ни може да намерите видео от всеки един гол и всяка забавна обстановка.

Мачът на „ Емиратс ” стартира обещаващо за домакините от Арсенал. Още във втората минута „ артилеристите ” имаха неповторим късмет да поведат в резултата. Аарън Рамсдейл изведе Рийс Нелсън зад защитата на гостите, той напредна добре и откакто преодоля Алисон Бекер стреля, само че топката спря от външната страна на мрежата. Ударът на Нелсън бе от прекомерно дребен ъгъл и той не съумя да откри задачата.

Няколко минути по-късно още веднъж Рийс Нелсън имаше опция да стреля от границата на наказателното поле, само че след рикошет топката излезе в корнер. След разиграването от ъгловия удар, Кай Хавертц получи топката на пред пеналта и с доста прекрасен изстрел с левия крайник опита да изненада Алисон. Бразилският пазач обаче бе на мястото си като първо парира топката, а по-късно я улови. Това бе и първият прецизен удар в мача.

Футболистите на Микел Артета продължиха да притискат съществено своя съперник, като 11-ата минута Джо Гомес бе на път да сгреши съдбовно. След негова неточност при изнасянето на топката, последваха няколко удара към Алисон, като единият от тях спря в напречната греда.

Първата добра опция за Ливърпул в мача пристигна в 22-ата минута. Гостите стигнаха до първия си корнер пред Рамсдейл, а след центрирането Дарвин Нунес съумя да се пребори за топката и да играе с глава, само че прати коженото кълбо около вратата.

Малко по-късно Трен Александър-Арнолд опитва нещо забавно от директен свободен удар. Бен Уайт фаулира Къртис Джоунс на метър от аутлинията. Въпреки дребния ъгъл, Арнолд избра да стреля непосредствено към вратата, само че топката мина на сантиметри от напречната греда.

Няколко минути преди почивката Арсенал стигна до нови два страхотни шанса. Първо Бен Уайт насочи топовен изстрел от границата на наказателното поле по диагонала, само че Алисон с една ръка съумя да избие в корнер, предотвратявайки сигурен гол. След осъществяването на ъгловия удар Кай Хавертц съумя да стреля с глава, само че от един метър прати топката в навън.

В 44-ата минута Хаверц имаше нова опция  да стреля рисково, само че макар точния му изстрел, Алисон се намеси акуратно. Веднага по-късно пристигна и най-чистата опция за гостите от Ливърпул. Капитанът на „ алените ” в този мач Трент Александър-Арнолд получи на ъгъла на пеналта и стреля мощно с десния крайник, само че шансът му изневери и топката срещна напречната греда.

LIVE АРСЕНАЛ – ЛИВЪРПУЛ 0:0

ФА Къп, 3-и кръг

Арсенал : 1 Рамсдейлс, 4 Уайт, 6 Габриел Магаляеш, 2 Салиба, 15 Кивиор, 24 Нелсън, 7 Сака, 20 Жоржиньо, 8 Йодегор, 41 Райс, 29 Хавертц,

Мениджър: Микел Артета

Ливърпул : 1 Алисон, 2 Гомес, 66 Александър-Арнолд, 78 Куанса, 5 Конате, 17 Джоунс, 10 Мак Алистър, 19 Елиът, 7 Луис Диас, 9 Нунес, 18 Гакпо,

Мениджър: Юрген Клоп