Отборите на Арда Кърджали и Ботев Враца завършиха наравно 1:1

...

Късна дузпа спаси Арда от загуба у дома срещу Ботев Враца

Отборите на Арда Кърджали и Ботев Враца приключиха наедно 1:1 в дуел от 28-ия кръг на Първа лига.

„ Зелените “ откриха резултата на стадион „ Арена Арда “ в 57-ата минута, когато Момчил Цветанов центрира от левия фланг на границата на вратарското поле, където Даниел Генов с технично допиране от въздуха стреля, топката се отби първо в горната греда, по-късно и в десния непряк дирек, вратарят Анатолий Господинов мазета, само че тя към този момент бе минала голлинията му.

Домакините възвърнаха равенството в 79-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушаване на Диего Фераресо против Абубакар Тунгара в наказателното поле на врачани и реферът Красен Георгиев отсъди 11-метров углавен удар. С осъществяването от „ бялата “ точка се нагърби Радослав Цонев, който отпразнува 28-ия си рожден ден си ден с гол във вратата на Красимир Костов.

В класирането Арда заема осмото място с актив от 40 точки, до момента в който Ботев Враца заема 11-ата позиция с 25 пункта.