Отборите на Арда и Славия играят при резултат 0:1 в

...

НА ЖИВО: Арда – Славия, футбол на бързи обороти

Отборите на Арда и Славия играят при резултат 0:1 в затварящия дуел от 6-ия кръг на efbet Лига. В 39-ата минута, като че ли от нищото, Славия излезе напред в резултата с гол на Ради Кирилов.

Първите минути на срещата бяха белязани от сериозен домашен напън. В рамките на единствено 2 минути кърджалийци имаха три благоприятни условия да открият резултата. Два поредни удара на Спас Делев затрудниха Георги Петков, само че въпреки всичко вратата му остана запечатана. Последва удар с глава на Петко Ганев, който бе неакуратен.

В 10-ата минута след светкавична контраофанзива останалият непокрит Делев опита нов удар, само че и този път не съумя да преодолее опитния пазач.

Гостите като че ли се окопитиха и 19 минути след първия съдийски сигнал пристигна и първият удар за тях. Милен Гамаков засече центриране на Калоян Кръстев от корнер, само че Васил Симеонов скочи и улови кълбото.

Последваха равностойни минути, в които темпото на игра спадна. Устремът на Арда въпреки всичко продължи на по-бавни обороти и кърджалийци профукаха още няколко положителни благоприятни условия за гол.

Противно на логиката, "белите " откриха резултата в срещата. Ертан Томбак центрира в наказателното поле, където Радослав Кирилов надскочи Деян Лозев и с удар с глава прати топката във вратата на Арда, поставяйки завършек на 482-минутната голова суша на Славия.

Арда - Славия 0:1
0:1 Радослав Кирилов 39'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев (к), 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 24. Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев

Треньор: Николай Киров

Славия: 1. Георги Петков, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 17. Радослав Терзиев, 83. Христо Попадийн, 38. Милен Гамаков, 11. Радослав Кирилов, 10. Янис Карабельов (к), 73. Венцислав Бенгюзов, 20. Филип Кръстев, 9. Калоян Кръстев

Треньор: Ангел Славков

Стадион: "Арена Арда ", Кърджали
Съдия: Валентин Железов

.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `