Отборите на Арда и Лудогорец играят при резултат 0:4 в

...

НА ЖИВО: Арда 0:4 Лудогорец, орлите се забавляват

Отборите на Арда и Лудогорец играят при резултат 0:4 в отсрочен мач от 4-ия кръг на родната efbet Лига. Пиерос Сотириу откри резултата в осмата минута, а 5 минути по-късно Каули удвои задатъка на "орлите ", а в 23-ата минута Алекс Сантана оформи класиката. В края на първата част Шоу осъществя за 4:0.

Началото на дуела бе отлично за гостите от Разград, които съумяха да поведат в резултата с първия си удар. В осмата минута Шакил Пинас напредна отляво и центрира паралелно на голлинията към Пиерос Сотириу, който засече с глава и разпечата вратата на дебютиращия Християн Василев.

И вторият удар на Лудогорец се трансформира в гол. Пет минути след откриването на резултата създателят на първото попадение - Пиерос Сотириу, записа и асистенция, подавайки на Каули, който с мощен изстрел в средата на задачата удвои задатъка на "орлите ".

В 23-а минута Алекс Сантана повиши до 3:0 за Лудогорец, възползвайки се от тотално обърканата отбрана на кърджалийци. Пластун засече центриране на Кирил Десподов от свободен удар и отклони към Сантана, който прати топката право в мрежата на Василев.

След половин час игра домакините получиха късмет от свободен удар от добра отдалеченост. Изстрелът на Тонислав Йорданов обаче прелетя над вратата на Серджио Падт.

В края на първата част Шоу направи задатъка на "орлите " още по-изразителен, отбелязвайки първия си турнирен гол със зелената фланелка. Най-добрият футболист на България за 2021 година - Кирил Десподов, центрира от корнер, а Шоу, изцяло несмущаван, засече с глава и с хубав изстрел прати топката в далечния ъгъл на Василев.

Арда - Лудогорец 0:4
0:1 Пиерос Сотириу 8'
0:2 Каули Оливейра 13'
0:3 Алекс Сантана 23'