Отборите „Ботев“ (Враца) и „Локомотив“ (София) завършиха наравно 1:1 в

...

Ботев успя да вземе точка във Враца от Локомотив /София/ /снимки/

Отборите „ Ботев “ (Враца) и „ Локомотив “ (София) приключиха наедно 1:1 в дуел от 30-ия кръг на шампионата.
Димитър Митков (18) изведе гостите напред, а Диего Фераресо (32) изравни. Евентуална победа през днешния ден щеше да бъде задоволителна на “железничарите”, с цел да си обезпечат оставане в елита. Ситуацията при врачани е по-различна. Те се нуждаеха от наложителен триумф, който на доктрина да остави възможностите им за непосредствено избавление. Все отново в случай че през днешния ден „ Царско село “ не победи „ Пирин “ в мача посред им, то "железничарите " ще си подпечатат оставането в елита и за идващия сезон.
В 7-ата минута Мартин Николов не съумя да нанесе добър удар от добра позиция за гол. Последваха минути, в които гостите от София бяха по-активни, само че не доближиха до изстрел към вратата на съперника. Така се стигна до 18-ата минута, в която „ Локомотив “ поведе с гол на Димитър Митков. Стефан Гаврилов не съумя да почисти топката, което разреши на Октавио да центрира към втора греда. Там подаването откри Димитър Митков, който с глава преодоля Красимир Костов.
В 20-ата минута Божидар Кацаров стреля в навън от далечна отдалеченост.
В 28-ата минута Матеус Дуарте нанесе удар с глава след центриране от фаул, който обаче беше прекомерно слаб и неакуратен. В ответната офанзива Мохамед Бентахар си отвори кулоар за изстрел. Шутът му имаше нужната мощ, само че попадна право в ръцете на вратаря на „ Локомотив “ Дамян Дамянов. В 30-ата минута и пред гостите се откри добра опция. Димитър Митков получи топката в наказателното поле, овладя я и се обърна, само че ударът му мина настрана от вратата.
Нов изстрел секунди по-късно прелетя над напречната греда на вратата зад Красимир Костов. В 32-ата минута домакините от Враца стигнаха до изравняването на резултата. Мохамед Бентахар беше открит в наказателното поле, а стражът на „ Локо “ Дамян Дамянов потегли да съкратява ъгъла. Халфът на „ Ботев “ видя присъединилия се в предни позиции Диего Фераресо и центрира меко към него. Останал на метър и половина до голлинията, бранителят прати топката в мрежата.
В добавеното време на първата част Красимир Костов плонжира, с цел да отрази удар с глава на Димитър Митков.
В 49-ата минута Мики Орачев центрира отлично в наказателното поле. Луиз Фелипе се размина с топката, което разреши на Димитър Митков да овладее и да излезе на чиста голова позиция. Последва удар на нападателя, като единствено блестящата интервенция на Красимир Костов не разреши на Митков да означи втория си гол в мача.
В 57-ата минута Симеон Славчев опита да осъществя с ножичен удар, само че контактът му с топката не бе от най-хубавите. Две минути по-късно Мохамед Бентахар стреля от придвижване, а Дамян Дамянов внимаваше и улови. В 64-ата минута Октавио копна топката зад отбраната на домакините. Кацаров излезе от втора позиция, само че Костов излезе прозорливо и пресече подаването. В 67-ата минута Дамян Дамянов отрази доста мощен шут на Гаврилов, ориентиран тъкмо под горната греда.
До края на срещата до нов гол не се стигна и двата отбора поделиха точките.

„ Ботев “ (Враца) – „ Локомотив “ (София) 1:1
0:1 Димитър Митков (18)
1:1 Диего Фераресо (32)

Стартови сформира:
„ Ботев “: 76. Красимир Костов, 22. Диего Фераресо, 18. Илия Миланов, 3. Луиз Фелипе, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 94. Юлиян Ненов, 11. Виктор Василев, 19. Браян Переа, 20. Мохамед Бентахар, 24. Стефан Гаврилов;
„ Локомотив: 1. Дамян Дамянов, 26. Красимир Милошев, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 89. Матеус Роча, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов, 45. Димитър Митков, 58. Октавио Мантека;

Съдия: Г. Иванов
Стадион: “Христо Ботев”
Източник: bulnews.bg