Отборът от Втора лига Етър постигна убедителен успех във втората

...

Етър с убедителен успех над Сливен в контрола

Отборът от Втора лига Етър реализира безапелационен триумф във втората си инспекция от подготовката, като надигра третодивизионния Сливен като посетител с 5:1. С хеттрик се отличи новопривлеченият нападател Мартин Тошев, който подаде и за първото попадение на Кольо Станев.

Дебют за първия тим на Етър пък точно на имения си ден направи халфът от школата на " болярите " Атанас Атанасов. Великотърновци имаха цялостен превес против третодивизионния Сливен, чийто играещ треньор е някогашният капитан на етърци Иван Стоянов. Превъзходството им през първата част бе тотално и бе материализирано с четири попадения.
 Селекцията в Етър е приключена на 95%

Да бъдем обединени, а не всеки един да натъртва на личното си его, разяснява Емануел Луканов

Още в 3-ата минута вратарят на домакините сгреши при изнасянето на топката, последва офанзива отляво на Мартин Тошев, който центрира и непокритият Кольо Станев от близко засече топката - 0:1. В 11-ата минута Мартин Тошев получи хубава топка отляво и стреля без закъснение, само че вратарят Сапунджиев съумя да извади в корнер.

Ново състояние за гол имаше в 16-ата минута, когато Валери Христов проби отдясно по аутлинията и откри Станев, който продължи към Мартин Тошев в голова позиция, само че вратарят съумя да пресече паса. Малко по-късно още веднъж игралият чудесно Кольо Станев непокрит нахлу към пеналта и бе съборен на границата. От фаула Крум Стоянов обаче прати топката на сантиметри над рамката.

В 23-ата минута след параболично центриране на Станев отдясно и топката срещна напречната греда. Последва голов рецитал на Мартин Тошев. Минута по-късно отново Кольо Станев центрира отдясно и Тошев с глава вкара първото си попадение за Етър - 0:2. Следващата забавна обстановка бе чак в 38-ата минута - Валери Христов центрира отдясно и Крум Стоянов се размина с топката пред голлинията.
 Калоян Чакъров още веднъж ще работи в Етър

Завърна се в родния си клуб

До почивката Мартин Тошев наниза още два бързи гола. В 40-ата минута той вкара красиво попадение с десния крайник от дребен ъгъл за 0:3, а незабавно центъра последва нова офанзива на етърци. Алехандро центрира и Тошев с глава стигна до хеттрик за 0:4.

През втората част виолетовите " понамалиха темпото, макар че продължиха да водят играта. Домакините се възползваха в 50-ата минута, когато опитният играещ треньор - някогашният капитан на Етър Иван Стоянов понижи на 1:4.

На два пъти Атанас Атанасов можеше да се разпише, само че първо откакто бе изведен отдясно ударът му бе блокиран, а след това стреля от междинна отдалеченост, само че вратарят улови. В 58-ата минута Евгений Илиев излезе самичък против вратаря и пусна на Йоан Маринов, който обаче от чиста позиция би до гредата.

Нисък удар на Илиев бе избавен от Павел Колев. Петият гол за Етър падна в 72-ата минута - Николай Янков стреля от фаул, вратарят изпусна топката и Росен Върбишки от близко вкара за 1:5.
 Мартин Тошев: Трябва да върнем Етър в елита на България

Нападателят мина в Етър от тима на Спартак (Варна)