Отборът на Ювентус разби гостуващия Каляри с 4:0 на „Алинац

...

Магически Роналдо избухна с хеттрик и подчини Каляри

Отборът на Ювентус разруши гостуващия Каляри с 4:0 на „ Алинац Стейдиъм “ в среща от 18-тия кръг на Серия А. Над всички в срещата бе звездата на отбора Кристиано Роналдо, който осъществя първия си хеттрик в Италия (49’, 67’ от дузпа и в 82’). Един гол добави Гонсало Игуаин в 81-ата минута.

Първата част мина под диктовката на домакините, които насочиха цели 10 удара по посока на вратата на Робин Олсен, само че до гол по този начин и не стигна.

Една от най-интересните обстановки през първото полувреме пристигна в 30-ата минута, когато Кристиано Роналдо стреля рисково с глава след плонж, само че вратарят мазета. Впоследствие обаче беше отсъдена засада.

В 35-ата Мерих Демирал насочи прекрасен изстрел с глава след корнер, само че топката се удари в напречната греда.

Четири минути след подновяването на играта „ биаконерите “ откриха резултата. Рагнан Клаван опита подаване към другия централен бранител, само че пасът не бе добър. Това разреши на Роналдо да открадне топката, мина около вратаря и означи за 1:0.

В 52-рата минута Юве беше близо и до втори гол. Пауло Дибала влезе в наказателното поле, стреля, вратарят избави, топката се удари в бранител на гостите, а Олсен имаше шанс тя да стигне до него.0

Осем минути по-късно „ сардинците “ сътвориха най-чистата си голова опция. Топката беше центрирана отдясно на далечната греда, където Джовани Симеоне стреля с глава, само че Войчех Шчесни съумя да избави

В 67-ата минута Дибала преодоля бранителите на гостите, падна и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Роналдо и означи за 2:0.

В 81-ата минута португалецът изведе Гонсало Игуаин, аржентинецът финтира защитник на гостите и стреля по диагонала във вратата - 3:0.

Веднага след осъществяването на центъра Роналдо беше открит в наказателното поле от Дъглас Коща и шутира в близкия ъгъл, оформяйки крайния резултат и първия си хеттрик в Серия А.

ЮВЕНТУС – КАЛЯРИ 4:0

1:0 Кристиано Роналдо 49’

2:0 Кристиано Роналдо 67’

3:0 Гонсало Игуаин 81’

4:0 Кристиано Роналдо 82’

Стартови сформира на двата тима:

ЮВЕНТУС (4-3-1-2): 1. Войчех Шчесни – 16. Хуан Куадрадо, 28. Мерих Демирал, 19. Леонардо Бонучи (к), 12. Алекс Сандро – 25. Адриен Рабио, 5. Миралем Пянич, 14. Блейс Матуиди – 8. Аарън Рамзи – 10. Пауло Дибала, 7. Кристиано Роналдо

Старши треньор: Маурицио Сари

КАЛЯРИ (4-3-2-1): 90. Робин Олсен – 33. Лука Пелегрини, 15. Рагнар Клаван, 40. Себастиан Валукиевич, 12. Фабрицио Качеторе – 6. Марко Рог, 8. Лука Цигарини, 18. Нейтън Нандез – 10. Жоао Педро, 4. Раджа Наинголан – 99. Джовани Симеоне