Отборът на Япония се класира за полуфиналите на Купата на

...

Гол от дузпа прати Япония на полуфинал за Купата на Азия

Отборът на Япония се класира за полуфиналите на Купата на Азия, откакто победи с минималното 1:0 Виетнам в среща, играна на стадион,,Ал Мактум “ в Дубай. Мачът ще се запомни с първата приложимост на системата за видеоповторение ВАР на шампионата.

В 24-та минута гол на централния бранител на,,самураите “ Мая Йошида бе анулиран от основния арбитър Мохамед Абдула Хасан, откакто бранителят означи попадение след ъглов удар, само че си оказа помощ с ръка, с цел да вкара топката в мрежата на Данг Ван Лам.

Единственият гол в мача бе осъществен от Рицу Доан от дузпа в 57-та минута. До края на дуела Япония резервира нежната си преднина и продължава напред към полуфиналите. В спор за място на финала,,самураите ” ще се изправят против спечелилия от Китай и Иран, които играят малко по-късно денем. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg