Отборът на Вердер Бремен продължава да бъде без загуба от

...

Вердер е новият лидер във Втора Бундеслига, Илия Груев поигра в края

Отборът на Вердер Бремен продължава да бъде без загуба от началото на календарната година, откакто надви с 2:1 над гостуващия Динамо Дзерзден в дуел от 25-ия кръг на немската Втора Бундеслига.

Гостите от Дрезден сащисаха домакините още във втората минута, когато Тим Нипинг центрира от корнер в наказателното поле, където Рансфорд Конигсдорфър засече с глава за 0:1.

Вердер обаче изравни в 16-ата минута, когато Никлас Фюлкриг приключи с гол отлична двойна композиция с Марвин Дъкшв наказателното поле за 1:1.

Пълният поврат стана факт в 44-ата минута, когато още веднъж Фюлкриг бе прецизен, откакто засече с глава центриране на Кристиан Грос.

Българинът Илия Груев-младши се появи в игра за Вердер в 81-ата минута на мястото на контузения Никлас Шмидт.

С този триумф „ бременските музиканти “ излязоха отпред в класирането с 48 точки, откакто към този момент в 10 следващи срещи нямат загуба. В тях те а записали цели 9 победи едвам едно тъждество. Динамо пък остава на 16-ата позиция, даваща право за плейоф за оцеляване във Втора Бундеслига, с 26 точки, с две по-малко от 15-ия Ханза Рощок.