Отборът на валенсия постигна много трудна победа над Уникаха в

...

Валенсия - Уникаха 74:73 /репортаж/

Отборът на валенсия реализира доста сложна победа над Уникаха в конфликт от Лига Ендеса. Домакините се постановиха едвам с една точка – 74:73 (18-23, 13-13, 23-12, 20-25). Двубоят в Испания бе белязан и от много противен случай. В четвъртата част на мача играчът на Уникаха Джеф Брукс припадна на терена.

Първата част бе за гостите, които бяха по-добрият отбор и справедливо я завършиха с преднина от пет точки (23-18). Втората част протече извънредно равностойно и приключи при 13:13.

Решителна в мача се оказа третата част, която домакините завоюваха по-категоричен метод. Натрупаните точки в нея, в последна сметка взеха решение и спечелилия в срещата. В последната част Уникаха надви, само че разликата от пет пункта не оказа въздействие и Валенсия се поздрави с крайния триумф.

Валенсия и Уникаха заемат надлежно четвърто и пето място във краткотрайното класиране на Лига Ендеса.