Отборът на Валенсия надви Селта с 1:0 като домакин в

...

Един гол стигна на Валенсия срещу Селта

Отборът на Валенсия надделя Селта с 1:0 като хазаин в късния мач от 22-ия кръг на Ла Лига. Така “прилепите” остават непобедени на “Местайа” през този сезон в испанския хайлайф, записвайки 6 победи и 5 равенства.

В 42-ата минута Селта провежда добра офанзива, само че противниковата отбрана не разреши да се стигне до удар. В добавеното време на първата част пък Феран Торес игра с глава след центриране от фаул, само че топката прелетя настрана от вратата. В 52-ата минута Яго Аспас насмалко да се разпише от директен свободен удар, само че капитанът на домакините Дани Парехо се намеси с глава пред голлинията. В 58-ата Аспас се регистрира с още един пропуск след собствен пробив. Така се стигна до 77-ата минута, когато Родриго се пребори за висока топка, а Карлос Солер я прати в мрежата за победното попадение в срещата.
1-0 | FULL-TIME! #AmuntValencia #ValenciaCelta pic.twitter.com/DN5JX0Rgs2
— Valencia CF English (@valenciacf_en) February 1, 2020 Примера дивисион 22 кръг, събота 1 февруари  Валенсия 1:0краен резулат  Селта