Отборът на Валенсия надви с 2:1 последния Уеска във вълнуващ

...

Късна драма във Валенсия с победен гол в 93-ата минута

Отборът на Валенсия надделя с 2:1 последния Уеска във трогателен пладнешки мач от 17-ия кръг на испанското състезание. Дани Парехо даде задатък на “прилепите” в 25-ата минута, а Кучо Ернандес изравни от дузпа в 72-ата. В 93-ата Кристиано Пичини донесе триумфа за отбора на Марселино.
“Лос че” сътвориха значително голови състояние през първото полувреме. В 11-ата минута Кристиано Пичини центрира, а Чаби Ечейта беше на косъм да си означи автогол. В 25-ата домакините стигнаха до попадение. Родриго подаде към Денис Черишев, който асистира на Дани Парехо. Халфът на валенсианци не уцели добре топката, само че съумя да я вкара в мрежата - 1:0. В 28-ата гостите от “Ел Алкорас” изпуснаха чудесна опция, откакто Гонсало Мелеро стреля в тялото на стража Нето. В 41-ата вратарят на арагонците Роберто Сантимария парира след удар на Санти Мина. Полувремето приключи с греда за “прилепите” при опит за атрактивен гол.
След почивката мачът стана още по-раздвижен. В 53-ата Кучо Ернандес стреля рисково с глава. В 60-ата Сантамария плонжира и избави след удар на Карлос Солер. В 71-ата Солер направи детинска дузпа. Испанският халф задържа с ръце Кучо Ернандес и реферът Хил Мансано не се поколеба и назначи дузпа. Кучо Ернандес осъществя от бялата точка - 1:1. В 85-ата гостите желаеха дузпа. Парехо се опита да задържи Самуеле Лонго, откъсващ се самичък против вратаря. Нападателят се отскубна, след което падна след контакт със Солер. Съдията се ослуша за консултация с ВАР, само че не последва разглеждане на обстановката. В 93-ата момчетата на Марселино стигнаха до надвит гол. Кристиано Пичини шутира от 16 метра, матирайки вратаря Сантамария за крайното 2:1. Примера дивисион 17 кръг, неделя 23 декември  Валенсия 2:1краен резулат  Уеска