Отборът на Уотфорд отново усети вкуса на победите. Стършелите“ се

...

Уотфорд отново усети вкуса на победите

Отборът на Уотфорд още веднъж усети усета на успехите. „ Стършелите “ се постановиха с 2:0 при семейството си на Уест Хем в мача от 12-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за триумфа бяха дело на Уил Хюс и Ричарлисон.

Със извоюваните три точки Уотфорд събра 18 на осмото място, а „ чуковете “ са 18-и с 9.

Уотфорд поведе рано на Уест Хем. След ужасно раз бъркване в наказателното поле, Уил Хюс доближи до отбита топка, съумя да овладее и се разписа за 1:0 още в 11-ата минута.

Последваха мощни минути за „ стършелите “, а в 33-ата Ричарлисон стреля точно от границата на пеналта, само че Джо Харт съумя да отрази. Секунди по-късно Кико стиган до отбитата топка и насочи изстрел, който мина рисково покрай десния дирек на Харт.

В края на полувремето „ чуковете “ упражниха забележителен напън. Шейку Кияте остана очи в очи с Аурелио Гомеш в 43-ата минута, само че стражът показва класа и отрази. В 4-ата минута на продължението на първата част Марко Арнаутович се възползва от едно нелошо центриране, нанасяйки добър удар, при което Гомеш избави. При ответната офанзива на Ричарлисон можеше да означи, само че опитът му не сполучи.

Второто полувреме стартира с хубаво състояние в интерес на „ чуковете “ Арнатутович насочи обмислен удар, който обаче мина на сантиметри над напречната греда.

След този епизод домакините откриха надзор. В 55-ата минута Хюс пусна съобразителен пас към Андул Дукур. Последният насочи доста рисково удара си, а Дбо Харт просто изгледа по какъв начин топката мина около вратата му. Отлична опция се разкри пред Уотфорд след час игра. Андре Грей откри пространство пред себе си, само че стреля неопределено. Секунди по-късно Джо Харт показва класата си, като изпъкна с луксозно избавяне, след удар на Адриан Мариапа с глава.

Натискът на „ стършелите “ даде своите плодове в 63-ата минута, когато Ричарлисон пое хубаво по диагонал подаване от центъра на терена от страна на Уил Хюс и повиши на 2:0. При преодоляване на топката от създателя на първото попадение в мача обаче останаха подозрения, че си е оказал помощ с ръка.

В 76-ата минута Мануел Ласина стреля от близка отдалеченост, само че не бе задоволително акуратен, че да означи.

До Уотфорд съумя да опази мрежата си суха и се поздрави с трите точки.