Отборът на Университатя (Крайова) записа успех с 3:1 над Ботошани

...

Антъни Иванов с асистенция при успех на Университатя

Отборът на Университатя (Крайова) записа триумф с 3:1 над Ботошани в семейството си от междинния 19-и кръг на румънската Лига 1. Българският халф на домакините Антони Иванов се появи в игра като запаса в 71-ата минута, само че остави своята диря в мача, асистирайки за третото попадение.

Университатя поведе с гол на Михалала в 20-ата минута, а Чикалдау удвои от дузпа в 28-ата минута.

Ботошани върна едно попадение в 39-ата минута посредством Офосу, само че Ватайелу оформи крайното 3:1 в 90-ата минута. В основата на гола бе Иванов, който провежда контраатаката на своя отбор и изведе съотборника си на празна врата, който нямаше по какъв начин да пропусне.

С този триумф Университатя си върна второто място в класирането с 34 точки, само че е с мач повече от третия Астра, който има същия актив и играе по-късно през днешния ден. Ботошани остава на 8-ата позиция с 26 точки.