Отборът на Университатя (Крайова) постигна изключително ценна победа с 3:2

...

Университатя удари шампиона като гост и мечтае за титлата

Отборът на Университатя (Крайова) реализира извънредно скъпа победа с 3:2 като посетител на първенеца и лидер в класирането ЧФР Клуж. Възпитаниците на Криситано Бергоди победиха в дербито на 5-ия кръг на шампионския плейоф в Лига 1 на Румъния и дадоха поръчка, че до последно ще се борят за купата, като се приближиха единствено на точка зад днешния си противник.

Българският халф на гостите Антони Иванов бе в групата за мача, само че този път не влезе в игра.

Университатя взе солидна прединна от два гола посредством Колич в 9-ата и Михайла в 55-ата минута.

ЧФР Клуж обаче не се съобщи и съумя да изравни посредством Деац в 60-ата и Винисиус в 70-ата минута.

В края на мача обаче гостите нанесоха решителния удар посредством Чикалдау в 87-ата минута, като това се оказа и победния гол за крайното 2:3.

След този мач ЧФР Клуж остава отпред в класирането с 36 точки, само че Университатя към този момент диша компактно във врата му с 35 точки. Трети е ФКСБ с 27 точки и мач по-малко.

Лига 1 5 кръг, неделя 28 юни  ЧФР Клуж 2:3краен резулат  Университатя Крайова