Отборът на Тулуза постигна победа с 2:1 над Лил в

...

"Тулуза" изненада "Лил" за първа победа във Франция от 31 август

Отборът на " Тулуза " реализира победа с 2:1 над " Лил " в първия си мач под управлението на треньора Антоан Комбуаре.

18-ият в класирането доминираше над петия в подреждането в Лига 1 през целия дуел и записа първа победа в шампионата от 31 август насам.

Домакините материализираха игровото си предимство в 58-ата минута, когато Яя Саного се възползва от центриране на Досеви, насочвайки топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Няколко минути по-късно, след консултация с VAR, съдията отсъди дузпа за " Тулуза " поради игра с ръка на Жереми Пие. Макс Гравел прати неспасяемо топката във вратата за 2:0. Това бе шести гол за капитана на " виолетовите " против " Лил ".

В 81-ата минута домакините получиха още един 11-метров углавен удар след намесата на системата, само че този път Градел стреля над напречната греда.

Снимка: Twitter

В добавеното време Жозе Фонте понижи за 2:1.

" Тулуза " приключи серията от пет мача без проваляне за " Лил " в шампионата. " Виолетовите " нямат загуба против " Лил " в последните три мача в Лига 1 и са единственият тим, който през предишния сезон съумя да измъкне четири точки против тима, който бе сензацията на предходната акция и финишира със сребърните медали.
Източник: btvnovinite.bg