Отборът на ЦСКА-София се наложи категорично над Дунав Русе с

...

ЦСКА срази Дунав с 3:0 след силно второ полувреме

Отборът на ЦСКА-София се наложи изрично над Дунав Русе с 3:0 в стартовия мач от 10-и кръг на Първа професионална лига. И трите гола за " армейците " паднаха през втората половина от мача, който се игра на стадион " Българска войска ".

През първото полувреме футболистите на Дунав бяха изцяло равностойни на противника си, само че картината на терена се промени радикално още от началните минути на второто полувреме. В 54-ата минута Фернандо Каранга вкара гол, който бе анулиран поради засада, само че телевизионните повторения демонстрираха, че съдиите по-скоро са сбъркали в обстановката. Две минути по-късно обаче Каранга разпечата вратата на гостите с глава след центриране на Пинто от свободен удар. За бразилския нападател това бе 10-и гол от началото на сезона. Пет минути по-късно Кевин Меркадо уцели гредата за повторно в дуела, откакто стори същото и в края на първото полувреме. Николай Бодуров удвои преднината на домакините в 69-ата минута, като се разписа с глава след неточност на вратаря на дунавци Александър Конов, който размени контузилия се титуляр Станислав Антонов на почивката. Четири минути по-късно Тиаго с мощен изстрел от директен свободен удар пред наказателното поле оформи крайното 3:0, а ЦСКА записа осмата си поредна победа. Тимът на Стамен Белчев води в класирането с актив от 25 точки, а Дунав заема 11-а позиция с 8 пункта. В идващия 11-и кръг ЦСКА гостува на Етър, а Дунав посреща Пирин. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg