Отборът на ЦСКА постигна престижна победа с 3:1 срещу руския

...

ЦСКА победи Динамо Москва, Гарсес дебютира за червените с гол

Отборът на ЦСКА реализира влиятелна победа с 3:1 против съветския гранд Динамо Москва в контролна среща, която бе част от подготвителния лагер на отбора в Турция. " Армейците " изиграха отличен дуел в Белек, а още в първия си мач за отбора новото попълнение Маурисио Гарсес съумя да се разпише с алената фланелка.

Още в 3-та минута ЦСКА можеше да поведе, откакто Георги Йомов проби отдясно, центрира към границата на вратарското поле, където Карло Мухар стреля с глава, само че топката мина настрана. Секунди по-късно Бисмарк Чарлс шутира отдалеко, само че прати кълбото надалеч от задачата. Динамичните дейности на терена продължиха и след няколко разменени положения пред двете порти в 17-ата минута Вилдсхут проби отляво, пусна топката към нахлуващия Йомов, чийто удар обаче попадна тъкмо в ръцете на вратаря на Динамо.

Отново нидерландецът бе в центъра на вниманието в 24-та минута, когато навлезе в наказателното поле на съперника и бе повален от вратаря на съветския отбор, поради което основният арбитър отсъди дузпа за ЦСКА, макар че стражът на Динамо игра с топката. От бялата точка Иван Турицов изпрати вратаря в противоположния ъгъл и със сигурен удар откри резултата. В самия завършек на първото полувреме пък преднината на " армейците " бе удвоена - Греъм Кери стреля доста рисково от директен свободен удар, стражът на Динамо мазета в гредата, след което Бисмарк Чарлс довкара в празната врата за 2:0.

След почивката треньорът Стойчо Младенов направи няколко промени, а час след началото на срещата съветският гранд съумя да върне един гол, откакто Иван Ордетс засече с глава центриране от корнер и прати топката над излезлия да избие Димитър Евтимов. Четири минути преди края на дуела обаче новото попълнение Маурисио Гарсес откри головата си сметка за ЦСКА, останал самичък против вратаря на Динамо, и върна двете попадения преднина за " алените ", с което оформи крайното 3:1 за 31-кратните първенци на България.

По този метод ЦСКА записа първа победа на лагера в Турция, откакто в първата си контрола направи тъждество 1:1 с полския Стал Миелец.
Източник: dnesplus.bg