Отборът на Тотнъм спечели дербито срещу Уест Хем с 3:2.С

...

В емоционално дерби 10 от Тотнъм биха Уест Хем

Отборът на Тотнъм завоюва дербито против Уест Хем с 3:2.С два гола на Хари Кейн и един на Кристиан Ериксен „ шпорите “ се поздравиха с трите точки. За домакините точни бяха Хавиер Ернандес и Шейку Куяте.

Тимът на Маурисио Почетино не съумя да приключи срещата, която не бе лишена от страсти, изключително през втората част, в цялостен състав. В дебютния си дуел във Висшата лига като титуляр Серж Орие бе изпъден с втори жълт картон.

Известно напрежение породи на терена по време на дербито сред Уест Хем и Тотнъм от шестия кръг на Висшата лига. „ Чуковете “ владееха топката към средата на терена в 32-ата минута. Последваха две съприкосновения, при които играчите на „ шпорите “ пробваха да откраднат топката. След пристигналия съдийски сигнал имаше леки търкания сред Сисоко и Нобъл.

Тотнъм поведе след 34 минути игра. Гостите организираха скоростна офанзива отдясно, Деле Али центрира в наказателното поле, където на Хари Кейн с глава заби топката в мрежата на „ чуковете “ за 1:0.

Само три минути по-късно Тотнъм удвои задатъка си. Вертонген пусна обещаващ пас към Деле Али, който стреля, само че стражът мазета. Така топката се озова в Кейн, който без да се двоуми повиши на 2:0

Гостите имаха леки искания за дузпа в 55-ата минута. Сисоко изведе хубаво Деле Али. Уисън Рийд потегли да го бокира. Получи се прикосновение посред им, а Али падна на терена. Реферът обаче даде знак играта да продължи.

Преднината на „ шпорите “ стана класическа в 60-ата минута. Хари Кейн извърши страховит фаул отляво по офанзивата. Топката се отби в левия дирек, още веднъж бе овладяна от Тотнъм посредством Серж Орие, след това нов удар, при който защитник почисти, само че право в Кристиан Ериксен, който с мощен изстрел съвсем от границата на наказателното поле направи 3:0.

„ Чуковете “ въпреки всичко дадоха отговор в 65-ата минута. При центриране от корнер отляво на вратата, топката бе ориентирана към близката греда. Хавиер Ернандес бе оставен непокрит и с глава понижи – 1:3.

Интригата в дуела се завърна много осезаемо в 70-ата минута, когато тимът на Маурисио Почетино остана с човек по-малко. Серж Орие получи втори жълт картон за влизане откъм гърба против Анди Керъл и по този начин не съумя да приключи първия си мач като титуляр във Висшата лига.

С човек повече „ чуковете “ доближиха и до второ попадение. В 87-ата минута Шейку Куяте засече центриране с глава и направи 2:3, като направи извънредно завладяващи заключителните минути на срещата. В тях домакините имаха своите шансове, само че по този начин и не съумяха да ги материализират, а Тотнъм съумя да опази нежния си задатък.

В последните секунди на мача страстите взеха връх, като имаше нови спречквания. След битка за топката в средата на терена сред Фернандо Йоренте и Рийд, последваха борби и нелицеприятни подиуми сред състезателите от двата състава.

Така или другояче се изгубиха игрови минути, а Тотнъм в последна сметка съумя да се поздрави с триумфа и трите точки.