Отборът на Тотнъм“ се класира за четвъртфиналите в турнира за

...

Тотнъм“ продължава за Купата на Англия след хеттрик на Йоренте

Отборът на „ Тотнъм “ се класира за четвъртфиналите в шампионата за Купата на Англия по футбол.

Лондончани разгромиха с 6:1 вкъщи тима от Лига една „ Рочдейл “, в дуел, който се игра при мощен снеговалеж на стадион „ Уембли “.

Домакините имаха проблеми през първото полувреме, което приключи 1:1. Сон Хюн-Мин откри за „ шпорите “ в 22-ата минута, само че полузащитникът на гостите Стивън Хъмфрис изравни осем минути по-късно.

През втората част испанецът Фернандо Йоренте вкара три гола сред 47-ата и 59-ата минута. След него се разписаха още веднъж Сон и резервата Кайл Уокър-Питърс.

В идващия кръг на 17 март „ Тотнъм “ гостува на „ Суонси “. В другите четвъртфинали двойките са: „ Манчестър Юнайтед “ – „ Брайтън “, „ Уигън “ – „ Саутхемптън “ и „ Лестър “ – „ Челси “.
Източник: bnr.bg