Отборът на срази Вердер Бремен с 5:3 в двубой от

...

Волфсбург срази Вердер в голово шоу

Отборът на съкруши Вердер Бремен с 5:3 в дуел от деветия кръг на Бундеслигата. С триумфа " вълците " събраха 17 точки и се изкачиха на петата позиция във краткотрайното класиране, до момента в който Вердер е десети с 11.

Тон на головото шоу на " " дадоха " бременските музиканти ", които откриха посредством в 13-ата минута. Волфсбург стигна до мълниеносен поврат в границите на 3 минути. изравни в 22-ата минута, а изведе домакините напред.

Вердер наери бърз отговор и посредством стигна до тъждество в 36-ата, само че Волфсбург още веднъж излезе напред единствено минута по-късно, а създател на гола стана. Втората част стартира с ново тъждество, откакто Брукс си означи автогол. Волфсбург стига до триумфа в последния четвърт час. Вегхорст направи 4:3 в 76-ата минута, а точка на разногласието постави Бартош Бялек в 90-ата. Бундеслига 9 кръг, петък 27 ноември  Волфсбург 5:3краен резулат  Вердер Бремен