Отборът на Спартак Плевен надигра като гост ЦСКА с 82:78

...

Спартак постигна важна победа над ЦСКА като гост

Отборът на Спартак Плевен надигра като посетител ЦСКА с 82:78 (26:20, 21:22, 23:14, 12:22) в мач от 26-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига за мъже. Гостите имаха предимство през целия мач, въпреки баскетболистите на ЦСКА да ги приближиха съществено в края. Спартак поведе с 26:20 след първата четвърт, а резултатът на почивката бе 47:42. Силна трета част донесе на състава от Плевен задатък от 14 точки - 70:56 преди последния интервал.

" Червените " направиха по-добри финални минути и с панер на Венцислав Петков, понижиха изоставането си до 76:78 при оставащи 66 секунди в мача. Станимир Маринов обаче бързо върна 2 точки в коша на домакините, а по-късно от Родни Първис се разписа от наказателната линия.

Победата бе 19-а за плевенчани от началото на сезона, а " алените " позволиха трета поредна и общо 12 загуба от 25 изиграни мача.

Талиб Занна осъществя 26 точки и овладя 6 битки за спечелилите, а Брайънт Томас способства за триумфа с 15 точки и 5 битки.

Венцислав Петков приключи с 25 точки и 4 асистенции за " алените ", а по 13 точки означиха Александър Радукич и Георги Боянов.

На ЦСКА следва да изиграе отсроченото си посещение на Балкан в Ботевград от 23-ия кръг на 28 март, а по-късно на 31 март за " алените " ще имат нова аудиенция - на Черно море Тича във Варна. Спартак (Плевен) пък ще излезе против Черноморец в Бургас на 1 април в дуел от 27-ия кръг на НБЛ.