Отборът на СПАЛ 2013 записа победа с 2:0 над Аталанта

...

СПАЛ 2013 по петите на Ювентус след лесна победа над Аталанта

Отборът на СПАЛ 2013 записа победа с 2:0 над Аталанта в мач от четвъртия кръг в Серия " А ". Головете, донесли триумфа на домакините бяха дело на Андреа Петаня, който се разписа два пъти.

Резултатът бе открит в 50-ата минута, когато Петаня се оказа на вярното място в точното време и се възползва от рикоширала топка, откакто бе позициониран тъкмо пред голлинията. Неговата задача бе единствено да чукне кълбото в мрежата и той го стори - 1:0.

Снимка 378833
Източник:

Второто попадение за домакините падна след единствено шест минути. Отново Петаня бе в центъра на събитията, откакто се озова на доста добра стрелкова позиция, напредна леко в наказателното поле, стреля, а топката леко се отклони и влетя във вратата на Голини за 2:0, с което бе завършен и крайният резултат.

След тази победа, СПАЛ 2013 е втори във краткотрайното класиране с актив от 9 точки, до момента в който Аталанта е на 13-ото място с едвам четири.