Отборът на Созопол записа минимална победа с 1:0 над старшата

...

Созопол с пестелива победа срещу юношите на Черно море

Отборът на Созопол записа минимална победа с 1:0 над старшата възраст на Черно море U19. На стадион " Арена Созопол ", възпитаниците на Маргарит Димов изиграха следващата си потребна контролна среща от лятната подготовка, записвайки нов триумф, който не бе толкоз значим. Единственото попадение в мача падна в 18-та минута, а негов създател бе Венцислав Гюзелев. Това бе трета победа в контролите след триумфите над Спартак Варна с 2:1 и над Нефтохимик с 1:0. Созопол записа и две равенства с Розова котловина Казанлък -2:2 и при същия резултат с ОФК Поморие.
По-важното бе играта на тима и включването на по-младите футболисти, които нямаха толкоз игрови минути досега. Други, които лекуваха травми също записаха минути след почивката. Георги Георгиев, Борислав Хаджиев и Златко Ненов влязоха на местата на Венцислав Гюзелев, Мурад Ибрахим и Радослав Байчев. И тримата оставиха положителни усещания като за начало. Халфът Яни Николов също е с контузия и ще пропусне идната контрола в събота с ОФК Несебър, а Теодор Стефанов получи отмора.
Цял мач изигра вратарят Петър Александров, който за следващ път сподели класа под рамката. Младият пазач, роден 2001 година, артикул на школата на Черноморец Бургас, нямаше толкоз работа, само че за дребното положения се оправи ослепително, опазвайки суха вратата си. Талантливият вратар, който имаше синхрон с бранителите пред себе си, излизаше на няколко пъти, пресичайки топките на " моряците ".

След почивката влязоха и младият защитник Петър Янакиев и халфът Даниел Андреев, заменяйки Ангел Каракашев и Живко Димов. Двамата също оставиха положителни усещания. Христо Златинов, който ще играе за старшата възраст на " небесносините " също записа минути, заменяйки Антонио Ласков. Ангел Каракашев, който пропусна последната контрола с Поморие пък към този момент е студент в НСА със компетентност " Спортен коментатор ". Юношите на Локомотив Пловдив - Ариф Ферадов и Расим Сюлейман за следващ път се вписаха чудесно след почивката, заменяйки Кристиян Иванов и Диян Лефтеров.

Срещата с моряците бе ръководена от Димитрина Милкова - интернационален арбитър, а помощници и бяха Цветозар Манолов и Христо Георгиев от Бургас.

Първо полувреме:
Созопол: Петър Александров, Петър Кюмюрджиев (c), Мурад Ибрахим, Диян Лефтеров, Ангел Каракашев, Антонио Ласков, Стефан Стойнов, Живко Димов, Радослав Байчев, Кристиян Иванов, Венцислав Гюзелев

Второ полувреме:

Созопол: Петър Александров, Ангел Каракашев /Петър Янакиев/, Мурад Ибрахим /Златко Ненов/, Расим Сюлейман, Ариф Ферадов, Живко Димов /Даниел Андреев/, Стефан Стойнов, Антонио Ласков /Христо Златинов/, Радослав Байчев /Георги Георгиев/, Венцислав Гюзелев /Борислав Хаджиев/

Следващата контрола на Созопол е на 20-и юли /събота/, а противник е ОФК Несебър. Двубоят е от 11:00 часа, на градския стадион в Несебър.