Отборът на Слован се издъни в гостуването си на последния

...

Слован с Божиков не успя да победи последния

Отборът на Слован се издъни в гостуването си на последния Спорт (Подбрезова) от 17-ия кръг на шампионата на Словакия. Срещата приключи 1:1, а цялостен мач за отбора от Братислава записа българският бранител Васил Божиков. Преди този дуел домакините бяха в серия от 6 следващи загуби, която завърши през днешния ден.

Слован поведе в резултата в 10-ата минута с гол на Милан Руднич. Домакините обаче възвърнаха равенството в 62-ата минута с попадение на Енди Бернардина.

В 73-ата минута играчите от Подбрезова даже останаха с човек по-малко на терена, само че и това не оказа помощ на Слован да вземе толкоз нужните три точки.

Така Слован пропусна добра опция да се приближи до лидера в класирането Спартак (Търнава). Тимът от Братислава за момента остава 2-ри с 31 точки и 6 по-малко от водача. Това тъждество пък отлепи Спорт (Подбрезова) от дъното, като тимат към този момент е на 11-ото място с 11 извоювани точки